SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wydawca "Wprost" ogłasza program naprawczy. Drugi raz na liście alertów GPW

Platforma Mediowa Point Group liczy, że w II półroczu br. jej kurs przekroczy co najmniej 50 groszy za akcję w efekcie bieżącej oceny sytuacji spółki przez inwestorów. Jeśli tak się nie stanie, na początku 2015 roku przeprowadzi proces scalenia akcji.

Michał M. Lisiecki, prezes PMPG / fot. Maksymilian RigamontiArticle

Akcje PMPG po raz drugi z rzędu zostały zakwalifikowane przez Giełdę Papierów Wartościowych na tzw. listę alertów. Stało się tak, bo ich średni kurs spadł poniżej 50 groszy. W związku z tym firma - zgodnie z wymogami uchwały GPW - ogłosiła w sobotę program naprawczy.

- W programie władze spółki podkreślają, że już w roku 2012 podjęły działania mające na celu doprowadzenie do ustabilizowania wartości kursu akcji na poziomie zapewniającym swobodny i bezpieczny obrót. W tym celu m.in. przeprowadziły analizę kursu pod kątem jego wartości w perspektywie średnio i długoterminowej, analizę możliwości i celowości przeprowadzenia połączenia akcji oraz wprowadziły do porządku obrad Walnego Zgromadzenia z dnia 21 czerwca 2013 roku punkt dotyczący połączenia akcji - czytamy w komunikacie spółki.

PMPG podała, że jej zarząd uznał, iż „najkorzystniejszym dla spółki i jej akcjonariuszy programem naprawczym będzie budowa fundamentów spółki i jej wiarygodności wśród inwestorów”. Podobnie zdecydowało Walne Zgromadzenie, które jednomyślnie sprzeciwiło się podjęciu uchwały w sprawie połączenia akcji.

- Mając na uwadze wyniki finansowe spółki za 2012 i 2013 r. oraz I Q 2014 r., a także opublikowane prognozy na rok 2014,  zarząd spółki w dalszym ciągu stoi na stanowisku, iż najkorzystniejszym sposobem na ustabilizowanie kursu akcji na bezpiecznym dla obrotu poziomie jest umożliwienie powrotu wartości kursu do poziomu sprzed okresu, w którym doszło do załamania kursu, bez wpływu na jego wartość przez dokonywanie połączenia akcji -  podano w komunikacie PMPG.

Trzeba podkreślić, że w przypadku szóstego z rzędu zakwalifikowania akcji emitenta do segmentu lista alertów, zarząd giełdy zawiesza obrót akcjami na okres do trzech miesięcy. Zaś po upływie okresu zawieszenia, w przypadku dalszego nie spełnienia kryterium minimalnej wartości średniego kursu akcji, dokonuje wykluczenia akcji z obrotu giełdowego.

- Zarząd PMPG bierze pod uwagę, iż w kolejnych weryfikacjach akcje mogą nie spełniać kryteriów określonych w uchwale Zarządu GPW. W takim przypadku, w terminie 21 dni od daty czwartej z rzędu kwalifikacji spółka ogłosi zwołanie NWZA w celu podjęcia uchwały o połączeniu akcji. Czwarta kwalifikacja wypada na koniec grudnia 2014 r. - czytamy w komunikacie.

Akcje PMPG kosztowały w poniedziałek na GPW w Warszawie 32 grosze za sztukę.

Platforma Mediowa Point Group jest m.in. wydawcą tygodników „Wprost” i „Do Rzeczy” oraz miesięcznika „Historia do Rzeczy”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wydawca "Wprost" ogłasza program naprawczy. Drugi raz na liście alertów GPW

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
plusk
Program naprawczy PMPG czyli bajka o tym jak reanimować trupa.
odpowiedź
User
Birdie
Nadęty przekręt w zbroi rycerza prawdy.
odpowiedź
User
ala
przeciez to bankrut, po co te dyrdymaly?
odpowiedź