SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wydawca "Życia" splajtował

Sąd ogłosił upadłość Domu Wydawniczego Wolne Słowo

W piątek warszawski Rejonowy Sąd Gospodarczy zdecydował o upadłości wydawcy zawieszonych dzienników "Życie" oraz "Prawo i Gospodarka", Domu Wydawniczego Wolne Słowo.

- Spółka nie płaci zobowiązań od prawie 6 miesięcy, a jej majątek nie wystarcza na ich pokrycie. Zaległości w spłatach wierzycieli sięgają 26 mln zł, nie można więc mówić o przejściowych kłopotach w płaceniu zobowiązań - stwierdził, jak się dowiedziała Rzeczpsopolita, w uzasadnieniu sąd.
- Trudności spółki mają trwały i nieodwracalny charakter. Zadłużenie DWWS rośnie i brak perspektyw na poprawę jej sytuacji i kondycji finansowej. Z analizy dokumentów wynika, że w ostatnim czasie nastąpił spadek rezerw spółki o 60 proc. i wzrost należności o 250 proc., co świadczy o niewłaściwym jej zarządzaniu - stwierdził sąd, dodając, że spełnione zostały przesłanki prawa upadłościowego pozwalające na ogłoszenie upadłości. Majątek spółki wystarczy zaś na pokrycie kosztów upadłości, które wynoszą ok. 30 tys. zł.

Sędzią komisarzem został Adam Tomczyński, syndykiem zaś Grzegorz Kacperski. Sąd wezwał wierzycieli do zgłaszania należności w ciągu 2 miesięcy od ukazania się ogłoszenia o upadłości DWWS w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.

2003-01-27
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji:

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl