SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bauer podnosi cenę magazynów luksusowych

O dwa złote od grudnia drożeje miesięcznik „Twój Styl”, a o złotówkę - „Pani” (oba Wydawnictwo Bauer). Firma tłumaczy, że winne są rosnące koszty papieru.

Article

12,99 zł trzeba od grudnia wysupłać z portmonetki na egzemplarz miesięcznika „Twój Styl”. Tyle samo kosztuje nowe wydanie „Pani”. Wcześniej tytuły były odpowiednio o dwa złote i złotówkę tańsze.

- Potwierdzamy podwyżki, najczęściej są one związane z kosztami papieru – przekazał Wirtualnemedia.pl Maciej Brzozowski, dyrektor public relations Wydawnictwa Bauer.

Czy Bauer planuje podwyżki innych tytułów swojego portfolio? - Co do planów, nie wypowiadamy się – ucina Brzozowski.

W drugim kwartale br. sprzedaż wydania „Twojego Stylu” wyniosła 89 498 egz. (wzrost o 9,75 proc. w porównaniu do drugiego kwartału ub.r.), a „Pani” - 31 330 egz. (spadek o 0,96 proc.) (dane PBC).

Oszczędności w Bauerze

Niedawno Bauer rozstał się z Moniką Krokiewicz, członkinią zarządu i wydawczynią pism luksusowych, kobiecych i poradnikowych. Pytani przez nas eksperci byli zgodni: chodzi o oszczędności.

Z końcem ub.r. Bauer zrezygnował z czasopism „Naj”, „Przepis na zdrowie”, „Bliżej Ciebie”, „Takie jest życie” i „Cuda i objawienia” oraz szeregu wydań specjalnych, równocześnie pożegnał się z dziewięcioma pracownikami. Natomiast wiosną br. wydawnictwo zwolniło kilkanaście osób z redakcji graficznej. Zamknięto też miesięcznik „Auto Moto”

Wydawnictwo Bauer w ub.r. zwiększyło przychody o 2 proc., a przy wzroście wydatków operacyjnych o prawie jedną piątką jego zysk netto zmalał z 98,93 do 67,21 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Bauer podnosi cenę magazynów luksusowych

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Sandra
Oaza złego gustu i małomiasteczkowego spostrzegania świata.
odpowiedź
User
Sandra
Oaza złego gustu i małomiasteczkowego spostrzegania świata.
odpowiedź
User
Żurmian
No nie wiem czy to są luksusowe. Luksusowa to jest książka jakaś konkretna która przynosi wiedzę.
odpowiedź