SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wydawnictwo Egmont przedłużyło globalną umowę z Disney na czasopisma dla dzieci

Wydawnictwo Egmont i Disney przedłużyły umowę licencyjną obejmującą czasopisma dla dzieci oraz komiksy obejmujące m.in. przygody Myszki Miki, Kaczora Donalda czy na „Kubusia i Przyjaciół”.

fot. portfolio czasopism firmy EgmontArticle

Umowa między firmami obejmuje prawa do publikacji czasopism dla dzieci w wersjach drukowanej i cyfrowej. Portfolio obejmuje największe marki Disneya m.in. takie jak Kraina lodu, Księżniczka, Kubuś i Przyjaciele, bohaterów filmów ze studia Disney Pixar oraz dobrze znane postaci Kaczora Donalda czy Myszki Miki.

- Jesteśmy dumni z przedłużenia umowy licencyjnej z Disneyem i możliwości kontynuowania naszych długotrwałych relacji. To naprawdę wyjątkowe, że nasze wspólne działania przynoszą obu firmom sukcesy już od ponad 70 lat - komentuje Torsten Rasmussen, szef Story House Egmont.

Ponad 70 lat współpracy

Licencję Walta Disneya Egmont uzyskał już w 1948 roku, dotyczyło to publikacji komiksów w Skandynawii i chodziło wtedy o przygody Kaczora Donalda. Od tego czasu współpraca obu firm była stopniowo rozszerzana na kolejne kraje.

- Zespoły kreatywne Disneya i Egmontu pracują razem od ponad 70-ciu lat. Jako wiodąca firma medialna na rynku skandynawskim, z silną pozycją wydawniczą na wielu rynkach europejskich, Egmont nie tylko wprowadza innowacje w procesie produkcji, ale także konsekwentnie podąża za potrzebami nowoczesnego konsumenta, aby zapewnić najwyższą jakość i formę oferowanych wydawnictw. Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości kontynuowania naszej wieloletniej relacji i współpracy licencyjnej z Disneyem. Z niecierpliwością oczekujemy procesu kreowania kolejnych ekscytujących czasopism i komiksów z ulubionymi bohaterami i historiami ze świata Walta Disneya - zaznacza Andrea Ryder, wiceprezes ds. globalnych licencji w Story House Egmont.

Egmont to skandynawska grupa medialna, jako Story House Egmont koncentruje się na publikacji czasopism i komiksów, zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci w 26 krajach to: Niemcy, Szwajcaria, Austria, Wielka Brytania, Irlandia, Polska, Czechy, Słowacja, Węgry, Norwegia, Szwecja, Finlandia, Dania, Estonia, Łotwa, Litwa, Ukraina, Bułgaria, Chorwacja, Serbia, Bośnia i Hercegowina, Słowenia, Czarnogóra, Macedonia, Turcja oraz Chiny. Rocznie sprzedaje ponad 38 milionów egzemplarzy czasopism dla dzieci.

Egmont Polska jest częścią grupy medialnej Egmont. Polski oddział wydawnictwa powstał w 1990 roku, debiutując komiksem z Kaczorem Donaldem.

W 2019 roku wydawnictwo Egmont Polska osiągnęło wzrost przychodów sprzedażowych o 0,7 proc. do 118,54 mln zł, a przy spadku kosztów operacyjnych o 6,5 proc. do 110,98 mln zł wynik netto poszedł w górę z 4,75 mln zł straty do 4,86 mln zł zysku.

Dołącz do dyskusji: Wydawnictwo Egmont przedłużyło globalną umowę z Disney na czasopisma dla dzieci

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl