SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Wyjdź poza ramy. Dotknij wolności” w kampanii Gdańska

W Polsce i za granicą rusza kampania promocyjna Gdańska pod hasłem „Wyjdź poza ramy. Dotknij wolności” („Beyond the Frame”). Budżet akcji wynosi 2,5 mln zł.

<!-- 0.5603s -->

W kampanii „Gdańsk. Wyjdź poza ramy. Dotknij wolności” pokazywani są mieszkańcy tego miasta, którzy idą w życiu pod prąd i nie poddają się schematom, m.in. Iza Sokołowska, utalentowana tancerka, która wygrała walkę z nowotworem kręgosłupa, oraz młoda malarka Justyna Dziechciarska, która pokonała strach przed wysokością i stworzyła gigantyczny mural na jednym z bloków w Gdańsku. Celem akcji jest wzmocnienie wizerunku i rozpoznawalności tego miasta w kraju i za granicą oraz jego popularyzacja jako punktu atrakcyjnego turystycznie, kulturowo i sportowo.

Działania mają na celu budowanie marki miasta wokół kultury wolności i swobody. Te wartości były już promowane w zeszłorocznej kampanii Gdańska „Dotknij wolności” (zobacz szczegółowe informacje o niej).

W ramach obecnej akcji uruchomiono serwis internetowy BeyondTheFrame.pl, w którym każdy użytkownik może nagrać 5-sekundową wypowiedź na temat tego, czym dla niego jest wolność, miłość czy pasja, a następnie, po zmiksowaniu z nagraniami innych użytkowników, udostępnić taką całość swoim znajomym na Facebooku. Z nagrań internautów zaproszony przez Gdańsk kompozytor stworzy pełnowymiarowy utwór, traktując każdą dźwiękową próbkę jako osobną nutę.


Kampania jest skierowana przede wszystkim do mieszkańców dużych miast, w wieku od 16 do 45 lat, ze średnim i wyższym wykształceniem. Adresatami są również przedstawiciele opiniotwórczych środowisk mających istotny wpływ na popularyzację pożądanego wizerunku Gdańska.

Akcja jest zaplanowana do III kwartału przyszłego roku. W Polsce obejmie reklamy w telewizji (m.in. TVN, TVN 24,TVN Style, Polsat, TVP 1 czy TVP 2), internecie (wp.pl, gazeta.pl, tvn24.pl oraz w serwisach ipla.pl i Onet VOD) oraz na outdoorze (wielkoformatowe siatki w Warszawie i Gdańsku). Ponadto reklama na przełomie listopada i grudnia będzie emitowana w CNN i France24. Spot na potrzeby kampanii wyreżyserował Drew Lightfoot, a muzykę do niego napisał Paweł Mykietyn.


Strategię, kreację i mediaplan akcji przygotowała agencja reklamowa DSK, a zakupem mediów we własnym zakresie zajął się Urząd Miasta Gdańsk. Tegoroczny budżet akcji wynosi ok. 2,5 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Wyjdź poza ramy. Dotknij wolności” w kampanii Gdańska

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ekspert
strata pieniędzy
8 8
odpowiedź
User
16-49
urzednicy sami "zaplanowali" TV :D

a to dobre
8 8
odpowiedź
User
jerry
bardzo nijaka kampania , typowa i twardej oprawie nudy i sztampy. znów wycierają "pupę" wolnością itd. porażka
8 8
odpowiedź
User
bruce
Na gwiazdę kampanii najbardziej nadaje się Dorota Nieznalska.
8 8
odpowiedź
User
ad
i autobusem pod samego neptuna :)
8 8
odpowiedź