SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

'Wyjechani' - serial o polskiej emigracji zarobkowej

"Wyjechani" to telenowela dokumentalna opowiadająca o losach młodej polskiej emigracji. W TVP2 pojawi się 26 października.

'Wyjechani' - serial o polskiej emigracji zarobkowej

Autorzy "Wyjechanych" starają się w bezstronny i obiektywny sposób przedstawić życie nowej polskiej emigracji. Ekipa telewizyjna towarzyszy bohaterom w różnych etapach ich życia. W "Wyjechanych" widzowie TVP2 zobaczą codzienne życie z jego jasnymi i ciemnymi stronami: tęsknotę, trudy przystosowania się do innej rzeczywistości, różnice kulturowe, ale i radość z posiadania pracy, czasami lepszego życia czy możliwości rozwoju.

Autorzy cyklu podkreślają, że nie mają zamiaru tworzyć przewodnika dla polskich emigrantów. Cykl nie ma do wyjazdów ani zachęcać, ani zniechęcać, nie jest ani proeuropejski, ani antyeuropejski - pozwala natomiast realnie spojrzeć na to, jak rzeczywiście emigrantom żyje się w Europie. W "Wyjechanych" Polacy opowiedzą, jak są przyjmowani i traktowani, gdzie jest najlepiej i najłatwiej żyć, a gdzie to życie jest trudniejsze i droższe.

- Chcemy pokazać, że nie wystarczy wyjechać, aby znaleźć się w europejskim raju - mówią twórcy filmu. - Bez znajomości języka trudno jest dostać dobrą pracę, zarabiać krocie i żyć w godnych warunkach.

Pomysłodawczynią i reżyserem serialu jest dokumentalistka Katarzyna Kawecka, współautorem scenariusza i drugim reżyserem został Jacek Szatański. W zdjęciach pomagał Michał Jarosiński i Tomasz Kornat. Producentem jest Telewizja Polska.

Na cały cykl złożą się wątki kilkunastu bohaterów. Będą to: historia ojca, który zostawił swoją rodziną w Polsce i wyjechał, żeby zarobić na ich utrzymanie, barmanki, rehabilitantów, pracownika londyńskiego city, studenta i innych. W każdym z odcinków widzowie poznają historię dwóch - trzech bohaterów.

W pierwszym odcinku pojawią się osoby, które wyjechały, ale także bohater, który dopiero podjął decyzję o wyjeździe. Ekipa telewizyjna będzie mu towarzyszyć w pierwszych chwilach na emigracji, aby pokazać widzom, z jakimi emocjami musi się zmierzyć jego rodzina w Polsce.

Pierwszy odcinek "Wyjechanych" pojawi się w piątki o godz. 17.25 w TVP2. Zaplanowano kilkanaście odcinków. Zdjęcia cały czas trwają.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 'Wyjechani' - serial o polskiej emigracji zarobkowej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl