SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wyniki banków za II kw. będą lepsze , niż w I kw. 2009 r.

Wyniki banków za drugi kwartał będą lepsze od wypracowanych w pierwszych trzech miesiącach tego roku, ale gorsze niż rok wcześniej, choć nie należy spodziewać się tak znaczących odpisów na rezerwy związane z opcjami walutowymi, uważa Iza Rokicka, analityk UniCredit CAIB.

Wyniki banków za II kw. będą lepsze , niż w I kw. 2009 r.

"W drugim kwartale spodziewam się poprawy wyników banków kwartał do kwartału i spadku w skali roku. Trzeci kwartał będzie również nienajlepszy. Jeśli zaś chodzi o czwarty kwartał, to trzeba pamiętać, że na wynikach za ostatni kwartał 2008 r. zaważyły już opcje walutowe, dlatego będzie poprawa wyników rok do roku"- uważa Iza Rokicka.

Skala odpisów z tytułu opcji walutowych nie będzie tak duża, jak zaprezentował to BRE Bank (ok. 200 mln zł), na co wpływ może mieć umocnienie się złotego wobec euro. Ponadto większość banków już wcześniej ujawniła wielkość odpisów z tego tytułu.

Problem może stanowić natomiast portfel kredytowy. "Gorzej w tym roku będzie sobie radził portfel kredytów klientów korporacyjnych. Mamy również sygnały, że psują się portfele consumer finance. Tu problemy mogą mieć Getin Bank i Bank Handlowy. Ostatnio także Kredyt Bank informował, że sprzedaż kredytów w Żaglu została przystopowana" - powiedziała Rokicka.

"Nie przewiduję natomiast, aby obecnie psuł się portfel hipotek w bankach"- dodała.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wyniki banków za II kw. będą lepsze , niż w I kw. 2009 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl