SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wyniki Energis Polska w 2. kwartale 2004 r.

Energis chce w III kw. 2004 r. pozyskać inwestora finansowego

Drugi kwartał 2004 roku Energis Polska zamknął osiągając wyniki finansowe lepsze od planowanych w tegorocznym budżecie. Przychody z ostatnich 3 miesięcy wyniosły 65,5 miliona złotych w porównaniu z 53,1 mln złotych z pierwszych trzech miesięcy br. Porównując do analogicznego okresu roku 2003, Energis osiągnął wzrost przychodów o 95%.
Łącznie w ciągu pierwszych 6 miesięcy tego roku Energis odnotował przychody na poziomie 118,6 miliona złotych
 
Zysk operacyjny przed amortyzacją EBITDA w pierwszych dwóch kwartałach br. wyniósł łącznie 8,7 mln złotych i wzrósł o 5,2 miliona w porównaniu do pierwszego kwartału br.
Obecnie z usług Energis Polska korzystało ponad 3,7 tys. Polskich firm. Liczba klientów wzrosła o 1400 w porównaniu do końca 2003 roku i o 2200 klientów w porównaniu z końcem 2 kwartału 2003 roku.
 
W drugim kwartale br. Energis Polska wprowadził do swojej palety usług rozwiązania zwiększające atrakcyjność oferty. Firma położyła duży nacisk na rozszerzenie palety usług telefonicznych. Klienci Energis Polska mogą korzystać z pełnego zakresu usług telefonii stacjonarnej.
Usługa Energis ISDN umożliwia realizację wszystkich kategorii połączeń telefonicznych takich jak połączenia lokalne, międzystrefowe, międzynarodowe, na telefony komórkowe oraz dostęp do Internetu (dial-up). Energis ISDN to również udostępnienie klientowi własnych numerów lokalnych na połączenia przychodzące.
Klienci Energis Polska mogą także korzystać z pełnego zakresu usług dodatkowych, umożliwiających udostępnianie własnej infolini biznesowej (numery 0-800 i 0-801) czy numerów o podwyższonej płatności (0-700) opartych na numeracji Energis.
Dla firm korzystających z usług telefonicznych przy połączeniach przez numer dostępu do sieci (prefiks), Energis Polska zmodyfikował taryfy dla usługi Energis 1066. Od maja br. wprowadzono taryfę "Specjalny", która pozwala na połączenia międzystrefowe w szczycie już za 24 grosze netto za minutę połączenia, a koszt połączeń zliczany jest z sekundową dokładnością. Wszyscy klienci usługi Energis 1066 zyskali również możliwość korzystania ze zniżek rosnących wraz z długością współpracy klienta z Energis
W drugim kwartale Energis zdecydował się również na rozbudowę swojej infrastruktury. W kwietniu podpisana została z firmą Lucent umowa na dostawę centrali 5ESS, która przejmie część obowiązków istniejącego systemu i pozwoli na wygodną migrację platformy głosowej do sieci następnej generacji.
Od drugiego kwartału br. Energis oferuje klientom indywidualnym, korzystającym z wdzwanianego dostępu do Internetu, nowy numer dial-up. Od maja tego roku dostęp do Internetu i swoich zasobów www udostępniło wydawnictwo IDG.

Operator telekomunikacyjny Energis Polska chce w trzecim kwartale 2004 roku pozyskać inwestora finansowego. Energis planuje przejęcia mniejszych operatorów - poinformował dziennikarzy prezes Energisu Jarosław Mikos.

"Rozmowy z inwestorem finansowym są bardzo zaawansowane. Sądzimy, że w III kwartale to zamkniemy. Obecność inwestora, który aktywnie finansowałby rozwój spółki, byłaby korzystna" - powiedział we wtorek Mikos.

"Uważamy, że jest kilka ciekawych projektów, którym warto się przyglądać. Chodzi tu o strefę połączeń i przejęć mniejszych operatorów, a także dodawanie nowych usług" - dodał.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wyniki Energis Polska w 2. kwartale 2004 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl