SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rekordowe wynika Facebooka: 3,89 mld zysku i 2 mld użytkowników

Facebook po raz kolejny pochwalił się bardzo dobrymi kwartalnymi wynikami, będącymi efektem wzrostów w najważniejszych obszarach działalności. Liczba użytkowników społecznościowego portalu przekroczyła w ostatnim kwartale granicę 2 miliardów.

Przychód Facebooka sięgnął w II kwartale 2017 roku 9,32 miliarda dolarów. To o 45 proc. więcej w porównaniu z analogicznym okresem roku 2016 (6,44 mld USD).

Przychód z reklam społecznościowego portalu wyniósł 9,16 miliarda dolarów, co oznacza wzrost o 47 proc. w ujęciu rocznym. Urządzenia mobilne zapewniły serwisowi ok. 87 proc. całego przychodu z reklam (wobec ok. 84 proc. w II kw. 2016 r.).

Facebook zanotował w II kwartale bieżącego roku zysk netto w wysokości 3,89 miliarda dolarów, w porównaniu do 2,28 miliarda dolarów zysku w II kwartale roku 2016 (+71 proc.).

Miesięczna liczba aktywnych użytkowników Facebooka na koniec czerwca br. wynosiła 2,01 miliarda - o 17 proc. więcej w skali roku. Także o 17 proc. wzrosła liczba osób codzienne odwiedzających portal - do 1,32 miliarda. Facebook nie podał ile osób korzysta z jego mobilnej odsłony.


 

Dołącz do dyskusji: Rekordowe wynika Facebooka: 3,89 mld zysku i 2 mld użytkowników

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl