SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wyschnięta "Palma" w Warszawie znów zielona

Słynna "Palma" w Alejach Jerozolimskich, rzeźba Joanny Rajkowskiej, znów się zazieleniła - stało się to z nocy z 21 na 22 czerwca. Przez ostatnie trzy tygodnie drzewo było "uschnięte" na potrzeby kampanii społecznej zwracającej uwagę pogarszającą się jakość powietrza.

Article

Sztuczna palma przy Rondzie de Gaulle'a w Warszawie uschła w nocy z 31 maja na 1 czerwca. Instalacja była częścią kampanii społecznej „Zielona Wstążka #DlaPlanety", przygotowanej z okazji Światowego Dnia Środowiska, obchodzonego 5 czerwca.

Sucha "Palma" nawołuje do refleksji

Akcja z palmą stanowiła element kampanii realizującej w tym roku temat walki z zanieczyszczeniem powietrza. Twórcy kampanii przestawili również listę ekopostulatów - drobnych gestów i nawyków, dzięki którym pojedyncze osoby mogą przyczynić się do poprawy jakości powietrza i zatrzymania kryzysu klimatycznego.

W wyniku kampanii społecznej złożono już ponad 10 tysięcy ekopostanowień. Akcja trwa do końca roku.

- Gestem uśmiercenia palmy udało się spojrzeć szerzej, wychylić głowę poza ludzki horyzont po to, żeby zobaczyć grozę skutków antropogenicznych zmian klimatycznych i nadchodzące załamanie delikatnej równowagi ekosystemu, który utrzymuje nas przy życiu - komentuje Joanna Rajkowska.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Zielone liście palmy wróciły dziś na rondo de Gaulle’a – tym samym kończymy wspólną akcję @syrenacommunications i @gridwarszawa #dlaplanety. Jak skomentowała przeobrażenie palmy artystka Joanna Rajkowska: „Gestem uśmiercenia palmy udało się spojrzeć szerzej, wychylić głowę poza ludzki horyzont po to, żeby zobaczyć grozę skutków antropogenicznych zmian klimatycznych i nadchodzące załamanie delikatnej równowagi ekosystemu, który utrzymuje nas przy życiu”. #warszawskapalma #palmawarszawska #pozdrowieniazalejjerozolimskich #joannarajkowska #unepgrid #syrenacommunications #światowydzieńśrodowiska #ekopostanowienia #dlaplanety #msnwarszawa #muzeumsztukinowoczesnejwwarszawie

Post udostępniony przez Warszawska Palma 🌴 (@warszawskapalma)

 

Opiekę merytoryczną nad projektem sprawuje i kampanię prowadzi Centrum UNEP/GRID-Warszawa, za strategię kreatywną kampanii odpowiada Syrena Communications; pomysłodawcą transformacji palmy jest Jarosław Wiewiórski (Syrena Communications). „Palma" jest projektem Partnerstwa SDGs "Razem dla środowiska".

Palma przy rondzie de Gaulle'a w centrum Warszawy to instalacja artystyczna „Pozdrowienia z Alej Jerozolimskich“ Joanny Rajkowskiej. Została tam umieszczona w 2002 roku, należy do depozytu Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wyschnięta "Palma" w Warszawie znów zielona

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl