SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wysoki wzrost sprzedaży smartfonów w I kw. Samsung przed Apple, Huawei poza rankingiem

W I kwartale 2021 roku na świecie sprzedano 340 mln smartfonów - wynika z danych firmy badawczej Strategy Analytics.

Globalna sprzedaż smartfonów w I kwartale 2021 roku zwiększyła się o 24 proc. w porównaniu z analogicznym okresem roku 2020, z 275 mln do 340 mln. To najszybsze tempo wzrostu od 2015 roku.

Według Strategy Analytics, główne przyczyny odbicia rynku to popyt ze strony konsumentów posiadających starsze urządzenia oraz szeroka oferta produktów oferujących łączność 5G. Firma badawcza podkreśla też, że w Chinach odnotowano aż 35-proc. wzrost sprzedaży smartfonów w ujęciu rocznym, do 94 mln sztuk.

Pozycję lidera rynku zachował Samsung, który sprzedał o 32 proc. więcej smartfonów niż rok wcześniej - 77 mln, a jego rynkowy udział sięgnął 23 proc. Koreański producent zyskał na wcześniejszej premierze nowej serii flagowych smartfonów Galaxy S21 oraz nowo wprowadzonych tańszych urządzeniach 4G i 5G z serii Galaxy A.

Drugie miejsce zajęło Apple, które zanotowało 44-proc. wzrost sprzedaży rok do roku, z 39 mln do 57 mln iPhone'ów. Dało to 17 proc. udziału w rynku.

Trzecie w zestawieniu Xiaomi sprzedało 49 mln smartfonów, czyli aż o 80 proc. więcej niż przed rokiem, co przełożyło się na 15 proc. udziału w rynku.

TOP 5 uzupełnili kolejni producenci z Państwa Środka - Oppo i vivo. Sprzedali oni odpowiednio 38 mln i 37 mln smartfonów. To dużo lepsze wyniki niż dwanaście miesięcy wcześniej - odpowiednio o 68 proc. i 85 proc. Obie firmy zdobyły po 11 proc. rynkowego udziału.

Pięciu największych dostawców smartfonów na świecie w I kwartale 2021 roku kontrolowało łącznie 76 proc. całego rynku. To o 5 pkt. proc. więcej niż dwanaście miesięcy wcześniej.

Jak widać, z czołówki na dobre wypadło Huawei. To efekt amerykańskich sankcji z 2019 r., przez które z firmą współpracę zerwało m.in. Google.

Dołącz do dyskusji: Wysoki wzrost sprzedaży smartfonów w I kw. Samsung przed Apple, Huawei poza rankingiem

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl