SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wyższa wiarygodność sieci Era

Agencja ratingowa Standard & Poor's podwyższyła z BB do BB+ ocenę wiarygodności kredytowej Polskiej Telefonii Cyfrowej

Agencja ratingowa Standard & Poor's podwyższyła z BB do BB+ ocenę wiarygodności kredytowej Polskiej Telefonii Cyfrowej Sp. z o.o. (PTC), operatora sieci Era. Tak wysoka ocena, jak podkreślają analitycy agencji, odzwierciedla wiodącą pozycję PTC na polskim rynku telefonii komórkowej. Wynika ona z konsekwentnego wdrażania nowoczesnych metod zarządzania i wspierania usług przyjaznych dla użytkownika.

Zwiększenie wiarygodności to również rezultat mocnej pozycji finansowej oraz polityki obniżania zadłużenia spółki i kosztów finansowych. W pierwszym kwartale tego roku PTC ograniczyła swoje zadłużenie o 305 mln złotych, a w roku 2002 o prawie 980 mln złotych. Pod koniec maja br., PTC podjęła też decyzję o skorzystaniu z dniem 1 lipca 2003 z opcji wykupu wszystkich pozostających w obrocie obligacji o oprocentowaniu 10,75%, o wartości nominalnej ponad 126 mln USD.

Ocena Standard&Poor's to kolejny dowód zaufania ze strony międzynarodowych rynków finansowych wobec PTC: w ciągu ostatnich dwóch lat PTC była jedyną firmą telekomunikacyjną na świecie, której również agencja Moody's Investor Services podwyższyła ocenę wiarygodności kredytowej.

PTC, jako jedyny w pełni prywatny operator w kraju, systematycznie zwiększa swój udział na polskim rynku. Obecnie wynosi on ponad 35,4 proc, a całkowita liczba abonentów przekroczyła 5,5 miliona.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wyższa wiarygodność sieci Era

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl