SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wyższe zarobki i niższe ceny zachętą do zakupów online

Wyższe dochody oraz niższe ceny to główne czynniki, które zachęciłyby klientów do częstszych zakupów w internecie. Mało istotne są aspekty jakościowe, takie jak bezpieczeństwo czy szybkość dostawy - wynika z raportu przygotowanego przez Gemius i e-Commerce Polska.

Zapytani o to, jakie elementy mogłyby wpłynąć na częstotliwość dokonywania zakupów online, ankietowani najczęściej wskazywali na lepszą sytuację finansową (23 proc.), niższe ceny (20 proc.) oraz niższy koszt dostarczenia zamówionych produktów (19 proc.).

Natomiast wśród najrzadziej wymienianych bodźców znalazły się bezpieczne płatności (3 proc.), wyższa jakość produktów (2 proc.) i nowoczesne formy płatności (1 proc.).

Czynniki zwiększające prawdopodobieństwo częstszych e-zakupów w przyszłości różnicują płeć, wiek i wykształcenie. Decyzje zakupowe od lepszej sytuacji finansowej uzależniają częściej mężczyźni, osoby w wieku 25-34 lata oraz respondenci z wykształceniem średnim. Niższy koszt dostarczenia produktów jest natomiast szczególnie ważny dla kobiet w wieku 15-19 lat, a także tych z wykształceniem wyższym. Niższe ceny skłoniłby z kolei częściej mężczyzn w wieku powyżej 35 lat oraz tych z wykształceniem niższym niż średnie.

72 proc. respondentów deklaruje, że kiedykolwiek zrobiło zakupy przez internet.

Raport został przygotowany przez Gemius oraz e-Commerce Polska, w oparciu o badanie przeprowadzone w grudniu 2012 r. na grupie 1,5 tys. internautów.

Dołącz do dyskusji: Wyższe zarobki i niższe ceny zachętą do zakupów online

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl