SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Wyższy abonament radiowo-telewizyjny w 2014 roku

Od 1 stycznia 2014 r. opłata abonamentowa za używanie odbiornika radiowego wyniesie 5,90 zł miesięcznie, a za używanie odbiornika telewizyjnego lub radiowego i telewizyjnego - 19,30 zł miesięcznie - zdecydowała Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

Wyższy abonament radiowo-telewizyjny w 2014 roku

Przyszłoroczne stawki abonamentowe będą nieco wyższe od tegorocznych, co KRRiT tłumaczy inflacją. Do końca br. za używanie odbiornika telewizyjnego trzeba zapłacić 5,65 zł miesięcznie, a za używanie odbiornika telewizyjnego lub radiowego i telewizyjnego. -  18,65 zł miesięcznie. 

Opłatę abonamentową wnosi się do 25 dnia każdego miesiąca. Przy opłacaniu abonamentu za okres dłuższy niż jeden miesiąc przysługują ulgi w opłatach. Opłaty na poczet 2014 r roku można będzie wnosić już od 30 maja br. 

Według danych KRRiT, wpływy z abonamentu w 2012 roku wyniosły 550 mln złotych i były o 80 mln złotych wyższe niż w roku 2011. Wzrost wpływów z tytułu abonamentu radiowo-telewizyjnego nie wynika jednak z tego, że coraz więcej Polaków opłaca bieżące należności. Zwiększyły się one przede wszystkim dlatego, że poprawiła się skuteczność Poczty Polskiej w ściąganiu zaległych opłat za minione lata (więcej na ten temat).

Warto przypomnieć, że od 2003 r. wpływy z abonamentu regularnie maleją. W 2004 r. wyniosły one 898,7 mln zł, w 2005 r. - 892,9 mln zł, w 2006 r. - 888,8 mln zł, w 2007 r. - 887,2 mln zł, w 2008 r. - 726 mln zł, w 2009 r. - 622,9 mln zł, w 2010 r. - 552,3 mln zł, a w 2011 r. - 470 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wyższy abonament radiowo-telewizyjny w 2014 roku

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Dziwne
Komuś się pomyliły systemy społeczno-polityczne.
14 0
odpowiedź
User
Clintwood
Super! Będzie na gaże dla jurorów we wszelkich stolcach.
13 0
odpowiedź
User
Donald amber Bąk
Przecież abonament RTV został zniesiony 6 lat temu!
Tusk mówił, że zniesiemy ten niesłusznie narzucony haracz no i ja przestaęłm płacić.
20 0
odpowiedź
User
mj
"Do końca br. za używanie odbiornika telewizyjnego trzeba zapłacić 5,65 zł miesięcznie, a za używanie odbiornika telewizyjnego lub radiowego i telewizyjnego. - 18,65 zł miesięcznie."
Redaktór czyta co napisał?
9 0
odpowiedź
User
yenn
Mieli znieść a podnoszą. Cały Tusk i jego banda,obiecanki cacanki a im na Wiejskiej radość...
16 0
odpowiedź
User
Prorok
A jednak spełnia się> Nie spadnie abonament a płacenie będzie egzekwowane dzięki wprowadzeniu bez specjalnych oporów systemu cyfrowego dającego kontrolę nad odbiorcami. I o to chodzi i o to chodziło. A głupcy i tak nic nie rozumieją... A jak się uda to i min fin coś liźnie gdy dodadzą podatek rtv do zapłacenia za to że się trzyma w domu takie narzędzia szpiegujące ! Bo następne to już tylko opłata za każdy słuchany utwór muzyczny lub felieton. Bez tego nie posłuchasz ! Rozwój gospodarczy ??? Niedorozwój umysłowy i o to chodzi i o to chodzi ...
9 0
odpowiedź
User
Andre
coś im sie pomyliło,mało kto płaci, a oni wyskakuja z podwyżkami. Paranoja !!!
13 0
odpowiedź
User
idiota
A za używanie mózgu kiedy będą obowiązkowe abonamenty dla urzędników i polityków?
9 0
odpowiedź
User
emeryt
i to jest zwykłe kures... kidyś kazali płacić podatek od luksusu jak kupowalo się dywan a teraz wciąz każa płacić za posiadania telewzora. Tylko skoro tak to dlaczego nawywa się to abonament i dlaczego kasa idzie tylko na państwowe kanały a nie do prywatnhch takze?? Skoro to opłata za Telewozor powinni dzieliś równo, Jeśli abonamet to nie powinni płacić ci którzy nie oglądaja syfu tv publicznej
9 0
odpowiedź
User
toni
SKANDAL NAD SKANDALE,SYF I ZDZIERSTWO ZA BYLE CO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
6 0
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing