SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wzrost na rynku reklamy outdoor

Pod względem wzrostu wydatków reklamowych, w ciągu najbliższychkilku lata reklama zewnętrzna będzie rozwijać się wolniej tylko odreklamy internetowej.

Wzrost na rynku reklamy outdoor

W latach 2006 - 2011 wydatki na amerykańskim rynku reklamyoutdoor zwiększą się z 6,8 do 10,2 miliarda dolarów - prognozujeeMarketer. W przypadku reklamy online wydatki te wzrosną z 16,9 do42 miliardów dolarów.

Zdaniem analityków eMarketera, podczas gdy innym tradycyjnymsektorom reklamy trudno jest przystosować się do potrzeb corazbardziej rozdrobnionych grup odbiorców i zmieniających się nawykówkonsumpcji mediów, reklama zewnętrzna właśnie dzięki tym czynnikomzyskuje. W tym sektorze coraz częściej korzysta się z nowychtechnologii, przez co przekaz jest bardziej skuteczny.

Przykładem jest tutaj zewnętrzna reklama wideo, zwana równieżnarrowcastingiem, która jest największym elementem tzw."alternatywnej" reklamy outdoor. Według eMarketera, wydatki na tegotypu reklamę w latach 2007 - 2011 wzrosną z 1,26 do 2,25 miliardadolarów.

Innym czynnikiem, który wpływa na szybki rozwój reklamyzewnętrznej, jest fakt, że Amerykanie coraz więcej czasu spędzająpoza swoimi domami. Z badania firmy Veronis Suhler Stevensonwynika, że mieszkańcy USA spędzają obecnie dwa razy więcej czasupoza domem niż przed 30 laty.

źródło: eMarketer

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wzrost na rynku reklamy outdoor

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl