SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wzrost produkcji ABSOLUT w 2002 roku

W 2002 roku łączna produkcja The Absolut Company, w całości realizowana w Ahus na południu Szwecji, wzrosła o 2% do 7.5 miliona 9-litrowych skrzynek, co daje 67.3 miliona litrów. Jest to najlepszy rezultat od 1979 roku. Sprzedaż ABSOLUT stale wzrasta zarówno globalnie, jak i na najważniejszych rynkach. The Absolut Company przyspiesza też tempo wprowadzania nowych produktów.

Sprzedaż The Absolut Comapny do Stanów Zjednoczonych wzrosła o 2.2% w porównaniu z rokiem 2001. Od 2001, ABSOLUT jest importowany w Stanach przez The Absolut Spirits Company Incorporated, spółkę zależną V&S Vin&Sprit AB i sprzedawany przez Future Brands, będącą joint venture The Absolut Spirits Company i Jim Beam Brands.

Po zmianie systemu dystrybucji, ABSOLUT dokonał ekspansji na amerykańskim rynku, pomimo silnej konkurencji – powiedział Bengt Baron, szef The Absolut Company – Perspektywy są więc dobre. Jesteśmy gotowi do działania.

W większości pozostałych krajów dystrybutorem ABSOLUT jest Maxxium (spółka należąca do V&S Vin&Sprit AB, Highland Distillers, Rémy Cointreau, i Jim Beam Brands). Poza Stanami Zjednoczonymi, ABSOLUT zanotował również wzrost sprzedaży w Europie Zachodniej, o 9% w ujęciu ilościowym.

Jesteśmy dumni z wiodącej pozycji, jaką zajmujemy na światowym rynku wódek – dodał Baron. Naturalnie chcielibyśmy nadal się rozwijać. Wielkość sprzedaży w roku 2002 wskazuje, że jesteśmy na dobrej drodze. Wzrost jest również dowodem na to, że nasza nowa organizacja dystrybucji zaczyna się sprawdzać. Możemy więc bardziej skoncentrować działania na opracowywaniu produktów oraz na marketingu.

W 2002 magazyn Forbes nazwał ABSOLUT "wiodącą światową marką produktów luksusowych", a amerykańskie pismo branżowe Wine Enthusiast przyznał The Absolut Company tytułu "Producenta Roku".
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wzrost produkcji ABSOLUT w 2002 roku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl