SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wzrost przychodów i zysku ATM Grupy po trzech kwartałach

Spółka producencka ATM Grupa zanotowała w pierwszych trzech kwartałach br. wzrost przychodów o 16 proc., zaś zysk netto poszedł do góry o 36 proc. Najbardziej wzrosły wpływy z produkcji telewizyjnej i filmowej, a mocno zmalał zysk kanału ATM Rozrywka.

Article

Całkowite przychody ze sprzedaży i dochody z dotacji ATM Grupy w okresie od stycznia do września br. wyniosły 122,49 mln zł, czyli o 16,4 proc. więcej niż rok wcześniej.

Główne źródło przychodów firmy to produkcja telewizyjna i filmowa. Wpływy z tego tytułu w pierwszych trzech kwartałach br. wyniosły 73,96 mln zł, co oznacza wzrost o 12,21 proc. Zysk operacyjny tego segmentu poszedł zaś do góry o 49,14 proc. do 9,17 mln zł. - Na wzrost przychodów i zysków wpływ ma realizacja większej liczby nowych produkcji (m.in. serial „Policjantki i policjanci”, programy „Salon sukien ślubnych" i „Dom Wróżek”, teleturniej „Podróż życia", rozpoczęcie realizacji programów dla nowych kanałów telewizyjnych: Canal+ Discovery, History, TVN) - napisano w raporcie ATM Grupy.

Przychody z zarządzania zasobami trwałymi (m.in. wynajem studiów i sprzętu) uplasowały się w okresie od stycznia do września br. na poziomie 25,17 mln zł, podczas gdy rok wcześniej wynosiły 23,91 mln zł.

Z kolei wpływy naziemnego kanału telewizyjnego ATM Rozrywka ze sprzedaży czasu reklamowego wzrosły z 14,57 mln zł do 14,74 mln zł.  - Jednak w związku z wyższymi nakładami na kontent programowy, głównie poprzez zakup licencji do zagranicznych produkcji, wyniki w tym segmencie uległy obniżeniu - podała spółka. Zysk operacyjny tego segmentu wyniósł 67 tys. zł, podczas gdy rok wcześniej było to 642 tys. zł.

Zysk z działalności operacyjnej ATM Grupy w analizowanym okresie poszedł do góry z 9,79 mln zł do 17,17 mln zł. Z kolei zysk netto przypisany podmiotowi dominującemu w pierwszych trzech kwartałach br. wzrósł aż o 36,35 proc. do 14,86 mln zł.

Spółka wraz z firmami zależnymi odpowiada za produkcję m.in. seriali „Ranczo”, „Ojciec Mateusz” i „Dziewczyny ze Lwowa” dla TVP, „Świat według Kiepskich”, „Pierwsza miłość” i "Pielęgniarki" dla Polsatu czy „Policjantki i policjanci” dla TV4. Dysponuje też m.in. obiektem ATM Studio, który wynajmuje innym producentom telewizyjnym.
 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wzrost przychodów i zysku ATM Grupy po trzech kwartałach

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
My name is Nick
Spadną, jak już PIS dobierze się do transferów wychodzących z TVP....
odpowiedź
User
Buhahaha
Jest to tak dmuchane jak balony! Każdy analityk obali te bzdury w godzinę. Pompują te dane ze względu na fundusze inwestycyjne i akcje. Zaraz to pęknie jak mydlana bańka. Jeszcze chwila :-). W ATMie teraz nikt już się produkcją nie zajmuje, za to na wyprowadzaniu kasy na developerkę znają się perfekcyjnie :-).
odpowiedź