SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Xiaomi z rosnącymi przychodami, wpływy za 2019 rok najwyższe w historii

Koncern Xiaomi poinformował o wynikach finansowych osiągniętych  w 2019 roku. Chiński producent smartfonów po raz pierwszy w swojej historii przekroczył 200 mld juanów przychodów, wzrósł także skorygowany zysk netto spółki. Wpływy firmy ze sprzedaży smartfonów wzrosły w skali roku o 7,3 procent.

Article

Koncern Xiaomi ujawnił informacje dotyczące wyników finansowych spółki w IV kwartale 2019 r. oraz w całym ub.r. Chiński producent smartfonów i urządzeń elektronicznych poinformował o osiągnięciu dobrych rezultatów we wszystkich segmentach produktów.

Przychody i zysk w górę

W 2019 r. Xiaomi zanotował przychody na poziomie 205,84 mld juanów, co oznacza wzrost rok do roku o 17,7 proc. Firma zaznacza, że po raz pierwszy w historii przekroczyła barierę 200 mld juanów rocznych wpływów.

W ub.r. skorygowany zysk netto Xiaomi nieobjęty międzynarodowym standardem sprawozdawczości finansowej IFRS zamknął się kwotą 11,53 mld juanów i był wyższy rok do roku o 34,8 proc.

Z kolei w IV kwartale 2019 r. Xiaomi osiągnął przychody w wysokości 56,46 mld juanów, co oznacza wzrost w skali roku o 27,1 proc.

W tym samym okresie skorygowany zysk netto  nieobjęty międzynarodowym standardem sprawozdawczości finansowej IFRS wyniósł ponad 2,34 mld juanów po wzroście rok do roku o 26,5 proc.

Smartfony i urządzenia IoT w górę

W 2019 r. przychody Xiaomi ze sprzedaży smartfonów sięgnęły 122,1 mld juanów, co oznacza wzrost o 7,3 proc. w skali roku. W IV kwartale przychody z tego segmentu wyniosły 30,8 mld juanów, rok do roku to wzrost o 22,8 proc.

W 2019 r. Xiaomi dostarczył na rynek 124,6 mln smartfonów. W IV kwartale na rynek trafiło 32,6 mln telefonów, co stanowi wzrost o 30,5 proc. rok do roku. Według danych firmy analitycznej Canalys w IV kwartale 2019 r. Xiaomi osiągnął najwyższy roczny wzrost sprzedaży smartfonów spośród pięciu największych producentów na świecie.

W komunikacie Xiaomi zaznacza, że 2019 jest pierwszym rokiem realizacji łączonej strategii „Smartfon + AIoT". W ub.r. przychody Xiaomi w segmencie IoT i produktów lifestylowych wyniosły 62,1 mld juanów, co oznacza wzrost o 41,7 proc. rok do roku. W IV kwartale 2019 r. przychody wyniosły 19,5 mld juanów po wzroście o 30,5 proc. w stosunku do roku poprzedniego.

Firma zaznacza, że w lutym i marcu 2020 r. w fabrykach Xiaomi wystąpiły tymczasowe zakłócenia w produkcji, ale od tego czasu moce produkcyjne firmy osiągnęły poziom 80 - 90 proc. pełnej wydajności.

Pomimo tego rok 2020 może być trudny zarówno dla Xiaomi, jak i innych producentów smartfonów. W lutym br. globalna produkcja smartfonów zanotowała spadek o 38 proc., co jest najgorszym wynikiem w historii tego segmentu - wynika z danych Strategy Analytics. Powodem kryzysu jest pandemia koronawirusa, według analityków trudna sytuacja nie poprawi się w nadchodzących tygodniach.

Zgodnie z danymi Strategy Analytics w lutym br. Xiaomi dostarczył na rynek jedynie 6 mln smartfonów, podczas gdy w styczniu było to 10 mln sztuk tych urządzeń.

Dołącz do dyskusji: Xiaomi z rosnącymi przychodami, wpływy za 2019 rok najwyższe w historii

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl