SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

XVII edycja akcji „Choinki Jedynki” Programu 1 Polskiego Radia, od 3 grudnia rusza licytacja

Po raz siedemnasty Program 1 Polskiego Radia  zorganizował akcję charytatywną „Choinki Jedynki” na rzecz Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i Fundacji „Pomóż mi żyć” z Gdańska. Od 3 do 8 grudnia będzie można wylicytować prace konkursowe w audycji „Cztery Pory Roku”.

fot. Polskie Radio, prezes Andrzej RogoyskiArticle

W niedzielę, 2 grudnia br. w głównym gmachu Polskiego Radia w Warszawie osoby ze świata kultury, sportu, rozrywki i nauki malowali prace na rzecz akcji charytatywnej Jedynki Polskiego Radia. O godzinie 11.00 przygotowano specjalne wydanie audycji w związku z akcją charytatywną „Choinki Jedynki”, wydarzenie poprowadzili: Agnieszka Kunikowska i Roman Czejarek.

Honorowy patronat nad akcją objęła małżonka prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Agata Kornhauser-Duda. Jej praca będzie licytowana w poniedziałek na antenie Programu 1 Polskiego Radia.

Goście biorący udział w wydarzeniu Jedynki musieli stworzyć prace w temacie „Tajemnice Bożego Narodzenia”. W malowaniu obrazków wzięła udział m.in. Krystyna Prońko, Emilia Krakowska, Piotr Bajtlik z córkami, Karolina Bacia, Michał Zdunik, Małgorzata Kozłowska, prof. Andrzej Udalski, Magdalena Wróbel, Katarzyna Ucherska, Sound’n’Grace, Filip Lato, Jula, LemON, Dorota Landowska i Mariusz Bonaszewski, Dariusz Michalski, Jerzy Grunwald, Sławomir Łosowski, Andrzej Warych, Marika, Sławomir Wierzcholski, Wojciech Adamczyk, Jerzy Kalina, Marek Siudym, Marcin Brykczyński, Marcin Gienieczko i Andrzej Nowak.

Po sześć obrazków wykonanych przez podopiecznych na licytację przekazały również fundacje. W tegorocznym jury znaleźli się: Aneta Kosin (plakacistka, kreatorka wizerunku), prof. Franciszek Maśluszczak (artysta malarz, pedagog), Marek Jaromski (artysta grafik).

Wszystkie prace będzie można zdobyć podczas licytacji organizowanych od 3 do 8 grudnia na antenie Programu 1 Polskiego Radia w audycji „Cztery Pory Roku” (godz. 9.00-12.00). Spotkanie transmitowane było na antenie Programu 1 Polskiego Radia. Z kolei streaming z akcji został udostępniony na portalu PolskieRadio.pl.

Fundacja „Pomóż mi żyć" została założona w 2012 roku przez Janinę Kaczmar, prywatnie mamę 27-letniego chłopaka z autyzmem. Misją fundacji jest prowadzenie placówki dla dorosłych osób z autyzmem – Pomorskiej Farmy Życia. Placówka działa od 2016 roku i jest miejscem dziennego pobytu (docelowo ma być placówką całodobową).

Udział Jedynki pod względem słuchania w okresie od sierpnia do października 2017 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 6,3 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: XVII edycja akcji „Choinki Jedynki” Programu 1 Polskiego Radia, od 3 grudnia rusza licytacja

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl