SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Yahoo Search Direct jak Google Instant (wideo)

Yahoo wprowadziło do swojej internetowej wyszukiwarki funkcję Search Direct, która podobnie jak Google Instant wyświetla wyniki już w trakcie wpisywania zapytania.

Yahoo Search Direct jak Google Instant (wideo)

Search Direct oferuje wyniki i bezpośredni dostęp do witryn przed zakończeniem wpisywania zapytania oraz bez konieczności klikania w przycisk "Search" lub wciskania klawisza Enter i przechodzenia do strony z rezultatami.

Obecnie nowa funkcjonalność znajduje się w fazie beta i jest dostępna w amerykańskiej wersji wyszukiwarki, gdzie znajduje się także klip wideo prezentujący jej możliwości. Obejmuje ona najpopularniejsze zapytania oraz treści ze stron Yahoo w kategoriach film, telewizja, sport, lokalne, pogoda, podróże, giełda i zakupy. W innych produktach Yahoo i na kolejnych rynkach opcja ma się pojawić w późniejszej części bieżącego roku.

Search Direct przewiduje hasło litera po literze, w trakcie wpisywania go do wyszukiwarki przez użytkownika. Podpowiedzi zapytań wyświetlane są w lewej, a proponowane dla nich wyniki w prawej części rozwijanego pod polem wyszukiwania okna. Wystarczy samo kliknięcie w pole wyszukiwanie, a w oknie pokazują się najczęściej wyszukiwane przez użytkowników terminy i bazujące na nich propozycje.

Search Direct to odpowiedź Yahoo na wprowadzoną w zeszłym roku przez Google funkcję Google Instant (więcej na ten temat i tutaj).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Yahoo Search Direct jak Google Instant (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl