SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

YouTube usunął ponad 9 milionów filmów w 3 miesiące. 100 tysięcy z powodu mowy nienawiści

W II kwartale 2019 roku serwis YouTube usunął ponad 9 mln filmów, które w różnym stopniu łamały regulamin platformy. W ciągu trzech miesięcy z górą 100 tysięcy nagrań zostało zablokowanych z powodu stosowania w nich mowy nienawiści. YouTube zaznacza, że ponad 80 procent filmów usunięto zanim jeszcze zostały one obejrzane przez użytkowników.

Article

Statystyki dotyczące treści usuniętych z YouTube w okresie od początku kwietnia do końca czerwca br. podano na stronie internetowej.

W II kwartale br. YouTube usunął ze swojej platformy ponad 9 mln materiałów wideo które w różnym stopniu i w rozmaity sposób łamały regulamin serwisu. Podane liczby oznaczają wzrost w porównaniu z poprzednim kwartałem, w którym z YT zostało usuniętych z górą 8,2 mln filmów.

YouTube zaznacza że coraz większą rolę w wyszukiwaniu i blokowaniu szkodliwych treści w serwisie odgrywa oparty na sztucznej inteligencji automatyczny system. W raportowanym okresie był on odpowiedzialny za usunięcie ponad 7,8 mln filmów. Z kolei ponad 362 tys. zablokowanych nagrań zostało wcześniej zgłoszonych przez użytkowników. Serwis podkreśla, że 81,5 proc. szkodliwych treści zostało usuniętych jeszcze przed tym jak zostały one obejrzane przez jakiegokolwiek użytkownika platformy.

Należący do Google serwis informuje, że jedną ze znaczących zmian w jego polityce była aktualizacja dotycząca mowy nienawiści.

- Przed jej wprowadzeniem spędziliśmy z naszym zespołem wiele miesięcy na uważnym opracowywaniu nowych zasad i wspólnej pracy nad szkoleniami i narzędziami, które pomogą nam w ich egzekwowaniu – podkreślono w komunikacie. - Od wprowadzenia jej w życie na początku czerwca nasz zespół sprawdza i usuwa więcej materiałów niezgodnych z nowymi zasadami. Idzie to w parze z coraz lepszym wykrywaniem treści niezgodnych z polityką YouTube przez nasze algorytmy.

Według ujawnionych statystyk w II kwartale br. z powodu hejtu i mowy nienawiści z serwisu usunięto ponad 100 tys. filmów, a z górą 17 tys. kanałów zostało z tych przyczyn zamkniętych. Ponadto w ciągu trzech miesięcy skasowano ponad 500 mln hejterskich komentarzy.

Kontrowersyjne treści zamieszczane na YouTube są dla tego serwisu coraz poważniejszym problemem od wielu lat. W połowie sierpnia br. związane z tym kwestie i problemy wyjaśniła w obszernym wywiadzie dla Wirtualnemedia.pl Marta Poślad, dyrektorka ds. polityki publicznej Google w Europie Środkowo-Wschodniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: YouTube usunął ponad 9 milionów filmów w 3 miesiące. 100 tysięcy z powodu mowy nienawiści

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
asrff
"Nienawidzę szpinaku" - czy to mowa nienawiści?
3 1
odpowiedź