SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

YouTube zapłaci twórcom za oryginalne krótkie filmiki

Od początku października YouTube nagrodzi wkład twórców i artystów w kreację unikalnych krótkich wideo. To kolejny sposób na monetyzację w serwisie. W ciągu ostatnich trzech lat platforma wypłaciła już twórcom, artystom i firmom mediowym ponad 30 miliardów dolarów.

Article

Platforma ogłosiła otwarcie Funduszu YouTube Shorts w Polsce. Jego idea powstała w maju tego roku. Kwota przeznaczona na nagrody dla twórców za zaangażowanie w tworzenie kreatywnych i oryginalnych filmów Shorts, czyli krótkich, 60-sekundowych formatów, sięga 100 mln dolarów. Fundusz jest już dostępny na wielu innych rynkach w tym w USA, Rosji czy w Indonezji.

Aby zakwalifikować się do skorzystania z Funduszu kanał musi spełnić pewne warunki, na przykład mieć co najmniej jeden film Short przesłany w ciągu ostatnich 180 dni a twórca musi być pełnoletni i przestrzegać praw autorskich. Zakwalifikowane kanały mogą w każdym miesiącu otrzymać od 100 do 10 000 dolarów. Wysokość bonusu jest uzależniona od wyników filmów Shorts z danego kanału w poprzednim miesiącu.

Powstanie Funduszu to pierwszy krok w budowaniu planu monetyzacji YouTube Shorts. Jest to też kolejny sposób na zarabianie na serwisie wideo - od przychodów z reklam i YouTube Premium, po superczaty i supernaklejki.

- Ponad 14 lat temu uruchomiliśmy Program Partnerski YouTube (YPP), który stał się podstawą współczesnej ekonomii twórców, pierwszym w swoim rodzaju modelem biznesowym, w którym większość przychodów generowanych na platformie jest współdzielona z twórcami - skomentował Robert Kyncl, chief business officer, YouTube.

 

Dołącz do dyskusji: YouTube zapłaci twórcom za oryginalne krótkie filmiki

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
miś społeczny
Już widzę jak akcję wykorzystują polscy cyberprzestępcy. "Wypłacimy ci tyle a tyle dolarów za twój film, ale musisz kliknąć w poniższy link".
odpowiedź