SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

YouTube zaktualizowało zasady dotyczące obraźliwych komentarzy

Serwis YouTube zaktualizował ustawienia, pozwalające m.in. na ukrywanie przez twórców obraźliwych komentarzy. Właśnie uruchomiono nowe centrum bezpieczeństwa dla twórców.

Fot. negativespaceArticle

YouTube na swoim oficjalnym blogu zaprezentowało ulepszenia systemu, które mają być odpowiedzią na uwagi twórców, dotyczące ukrywania obraźliwych komentarzy.

YouTube wprowadziło dla twórców opcję „zwiększ surowość” w ustawieniach komentarzy, dzięki czemu wychwytywane mają być potencjalnie nieodpowiednie i spammerskie wpisy. Tego typu komentarze będą czekały w YouTube Studio, gdzie twórcy mogą je zatwierdzać, usuwać lub zgłaszać.

Zaktualizowane zostało także samo YouTube Studio - komentarze, które mogą być bardziej obraźliwe, są umieszczane w oddzielnej, ukrytej sekcji na dole karty „przesłane do sprawdzenia”. Twórcy mogą je całkowicie zignorować i pozostawić bez oceny.

We współpracy z twórcami i ekspertami zewnętrznymi, takimi jak ConnectSafely, Family Online Safety Institute i National Cybersecurity Alliance, platforma zebrała szczegółowe informacje i wskazówki na takie tematy, jak nowi twórcy mogą zachować bezpieczeństwo, co robić, kiedy kanały rozwijają się i jak zachowywać się, doświadczając takich sytuacji, jak zastraszanie, trollowanie, przejmowanie kont itd. Twórcy mogą teraz uzyskać dostęp do wszystkich tych informacji w nowym centrum bezpieczeństwa, które uruchomiono we wtorek.

YouTube dwa lata temu uruchomiło specjalny zespół ds. sprawiedliwości rasowej, równości i integracji produktowej.

Według badania Mediapanel w czerwcu br. YouTube’a jako stronę www i aplikację mobilną odwiedziło 26,68 mln polskich internautów, każdy spędził na platformie średnio 18 godzin i 4,5 minuty.

Dołącz do dyskusji: YouTube zaktualizowało zasady dotyczące obraźliwych komentarzy

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
YoulJuż Cenzariusz
1_9_8_4
odpowiedź
User
witamy
orwell
odpowiedź
User
citystyle2050
stop przesadnej cenzurze.
odpowiedź