SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Yureco planuje kolejne akwizycje

Spółka telekomunikacja Yureco zadebiutuje 17 sierpnia na rynku NewConnect, poinformował agencję ISB prezes Jerzy Dudkowski. Dodał, że Yureco, które przejęło ostatnio spółkę Bluel, planuje kolejne akwizycje. Spółka koncentruje się na miastach o wielkości ok. 50 tys. mieszkańców.

Yureco planuje kolejne akwizycje

"Jednym z celów emisyjnych jest przejmowanie lokalnych podmiotów świadczących usługi dostępu do sieci Internet wraz z infrastrukturą. Planujemy akwizycję firm posiadających do 2000 użytkowników. Ostatnio przejęliśmy P.P.H.U Bluel dzięki czemu nasz zasięg zwiększył się o 13 miast i 3 dzielnice Wrocławia, a liczba abonentów wzrosła o ponad 600. Dzięki przejęciom rozszerzamy naszą działalność na nowe miejscowości. Zakup infrastruktury dodatkowo ułatwia nam kontakt z lokalnymi władzami, co również przyczynia się do zwiększania liczby klientów instytucjonalnych" - powiedział ISB Dudkowski.

Dodał, że spółka przyjęła strategię rozwoju swojej działalności w obszarach miast o wielkości ok. 50 tys. mieszkańców, gdzie obecnie duże firmy telekomunikacyjne nie posiadają odpowiedniego zaplecza infrastruktury, ale też, co bardzo ważne w tego typu usługach - zaplecza serwisowego, pozwalającego na szybkie naprawy i świadczenie usług bezpośrednio u Klientów.

Przed wejściem na alternatywny rynek warszawskiej giełdy spółka przeprowadziła ofertę prywatną, z której pozyskała ponad 1,8 mln zł  Środki mają zostać przeznaczone na przejęcia, a także rozbudowę i modernizację sieci własnej.

"Spółka planuje również część pozyskanych środków przeznaczyć na inwestycje i pozyskanie nowych strategicznych projektów, w tym możliwej współpracy w ramach kluczowego projektu w województwie w ramach budowy 'Dolnośląskiej Sieci Szkieletowej DSS' przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz dalszą ekspansję swoich usług na nowe obszary, co będzie miało pozytywny wpływ na wyniki finansowe już na koniec 2011 roku" - zaznaczył Dudkowski.

W I kwartale 2011 r. spółka miała ponad 1 mln zł przychodów i ponad 40 tys. zł zysku netto.

Główna działalność Yureco to dostarczanie usług dostępu do Internetu oraz usług towarzyszących w oparciu o infrastrukturę sieci internet w postaci telefonu stacjonarnego i telewizji cyfrowej, a także komplementarnej usługi monitoringu domu dla klientów indywidualnych. Spółka obecnie posiada w pełni redundantne łącza o przepustowości powyżej 2Gb/s. Ponadto spółka, w IV kwartale 2010 roku podpisała umowę o dostęp do kanalizacji kablowej z TPSA oraz umowę o dostępie telekomunikacyjnym do lokalnej pętli abonenckiej (LLU) TPSA na terenie całego kraju.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Yureco planuje kolejne akwizycje

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl