SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Z internetu w smartfonach korzystamy prawie wszędzie, w tabletach - głównie w domu

Blisko co drugi użytkownik smartfona w wieku 18-49 lat przegląda zasoby internetu przy jego użyciu co najmniej raz w miesiącu, niezależnie czy robi to w pracy, komunikacji miejskiej czy stojąc w kolejce. Użytkownicy tabletów wykorzystują je do tego samego celu przede wszystkim w warunkach domowych - wynika z badania Pentagon Research.

Article

51,5% polskich użytkowników smartfonów w wieku 18-49 lat przynajmniej raz korzystało przy ich pomocy z internetu w pracy, 44,3% - w komunikacji miejskiej, a 44,1% - w trakcie oczekiwania na załatwienie sprawy, np. w urzędzie lub banku. W przypadku tabletów wskaźniki te są zdecydowanie niższe i wynoszą odpowiednio 27,6%, 25,4% i 16,9%.

Zdecydowanie największy odsetek użytkowników urządzeń przenośnych zadeklarował, że korzystał z tych urządzeń w domu.

Wskaźniki korzystania ze smartfonów poza domem są dość wysokie, a tablety zdecydowanie z nimi pod tym względem przegrywają. Jedyna sytuacja poza warunkami domowymi, w której równie chętnie korzystamy z obu urządzeń, to dalsza podróż autokarem lub pociągiem.

Badanie zostało przeprowadzone przez Pentagon Research w dniach 9–13 marca 2014 r. na próbie 1000 respondentów należących do internetowego panelu badawczego Pentagon Online. Jako technikę badawczą wykorzystano ankietę internetową (CAWI). Próba dobierana była metodą kwotową i jest reprezentatywna dla mieszkańców Polski w wieku 18–49 lat pod względem wieku i płci.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Z internetu w smartfonach korzystamy prawie wszędzie, w tabletach - głównie w domu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl