SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Z Kantar Polska odchodzi CEO Krzysztof Kruszewski

Z końcem lutego 2021 roku Krzysztof Kruszewski przestanie pełnić funkcję CEO firmy badawczej Kantar Polska. Ze spółkami tworzącymi obecnie ten holding jest związany od 1990 roku.

Krzysztof Kruszewski, prezes Kantar Polska i członek zarządu Kantar Millward BrownKrzysztof Kruszewski, prezes Kantar Polska i członek zarządu Kantar Millward Brown

Kantar Polska w komunikacie przekazanym portalowi Wirtualnemedia.pl poinformował, że Krzysztof Kruszewski po odejściu ze stanowiska CEO będzie jeszcze przez rok współpracował z firmą jako doradca i konsultant.

Obowiązki CEO przejmą natomiast członkowie zarządu Kantar Polska. Krzysztof Kruszewski nie ujawnia na razie, czym będzie się zajmował po ostatecznym rozstaniu z firmą.

W zarządzie spółki Kantar Polska oprócz Kruszewskiego są obecnie Rafał Grodzicki (od połowy 2016 roku), Marlena Huszczak (od wiosny 2018 roku), Katarzyna Jęczmyk i Kamil Michalski (oboje od połowy 2018 roku).

Kruszewski we władzach Millward Brown przez 30 lat

Krzysztof Kruszewski w latach 1990-2004 był dyrektorem zarządzającym polskiego oddziału Millward Brown, potem przez prawie 10 lat pełnił funkcje dyrektorskie w jej strukturach międzynarodowych (w latach 2010-2012 był CEO na rynkach rozwijających się w Europie).

W 2013 roku został prezesem Millward Brown Poland, a w połowie 2016 roku objął nowo utworzoną funkcję CEO Grupy Kantar Consumer Insight Polska, do której należą firmy badawcze Millward Brown i TNS Polska (jednocześnie zlikwidowano w obu funkcję dyrektora zarządzającego).

Na początku 2018 roku Krzysztof Kruszewski został powołany do zarządu Organizacji Firm Badania Opinii i Rynku.

- W ciągu ponad 30 lat, w ramach SMG/KRC Poland, OBOP, Millward Brown, TNS i ostatnio Kantara, udało się nam zrealizować jeden z najbardziej fascynujących i pożytecznych biznesowych eksperymentów, z jakimi miałem okazję się zetknąć: udowodnić, że organizacja oparta na klasycznych, humanistycznych wartościach społecznych, oferująca swoim Pracownikom godne warunki pracy, promująca uczciwość, lojalność i po prostu dobre serce może skutecznie walczyć na rynku wolnej konkurencji i generować godne podziwu zyski - komentuje Kruszewski. - Eksperyment się powiódł i jest to naprawdę dobra, a nie całkiem oczywista nowina - podkreśla.

Kantar w trakcie transformacji

Koncern Kantar przechodzi obecnie globalną reorganizację mającą na celu unowocześnienie i uproszczenie jego oferty badawczej i modelu biznesowego. Proces, początkowo zaplanowany na dwa lata, przyspieszył w związku z epidemią.

Na polskim rynku rozpoczęto już wdrażanie zmian, będą one kontynuowane przez zarząd firmy.

Wiosną ub.r. koncern Kantar ujednolicił pod tą marką swoje wszystkie usługi i spółki zależne. W konsekwencji z polskiego rynku zniknęła m.in. nazwa Millward Brown.

W połowie ub.r. 60 proc. udziałów Kantara od koncernu marketingowego WPP kupił fundusz Bain Capital, płacąc 3,1 mld dolarów. WPP wykorzystał te środki do zmniejszenie zadłużenia.

Z Kantar Polska odeszli Galica i Ciacek

Wiosną br. z Kantar Polska pożegnał się Mateusz Galica, w ostatnim okresie pracy w firmie członek zarządu i project leader. Wspólnie z Martą Marczuk otworzył butik doradczy Lata Dwudzieste, który specjalizuje się obszarze transformacji firm i organizacji w taki sposób, by działały w sposób bardziej przyjazny środowisku.

Natomiast w połowie br. z Kantar Polska odszedł client service director Paweł Ciacek. Wraz z grupą badaczy i menadżerów uruchomi firmę o profilu ekspercko-badawczym Research Collective.

Dołącz do dyskusji: Z Kantar Polska odchodzi CEO Krzysztof Kruszewski

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ej
Czy to brat Kacpra, bo są podobni?
odpowiedź
User
kanały tematyczne
CZy będą wyniki kanałów tematycznych z października?
odpowiedź
User
SMGówka
koniec epoki, niewiele firm miało tak stabilny i mało skorpiały menadżment, nawet w WPPowskich strukturach; powodzenia Krzyś
odpowiedź