SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Z mrozem idzie śmiertelne niebezpieczeństwo

Prognozy synoptyków mówią jasno. Najbliższe dni i noce będą bardzo zimne. Przewiduje się, że będą w Polsce miejsca, gdzie temperatura spadnie do minus kilkunastu stopni. To naturalne, że zaczynamy dogrzewać domy i mieszkania. Pamiętajmy jednak o tym, że może to nieść za sobą olbrzymie niebezpieczeństwo. Mowa o zatruciu tlenkiem węgla i pożarach. 

fot. link4Article

Dochodzi do nich najczęściej w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych. Strażacy potwierdzaj, że najczęstszą przyczyną jest dogrzewanie, a konkretnie niewłaściwa eksploatacja lub wady urządzeń grzewczych, elektrycznych i gazowych. Niestety giną w nich również ludzie. Przyczyną śmierci podczas mrozów jest także zatrucie tlenkiem węgla, co również ściśle łączy się z dogrzewaniem i niesprawnością urządzeń lub brakiem wentylacji. Dlatego należy pamiętać o przeglądzie urządzeń grzewczych oraz o wietrzeniu mieszkań i domów podczas ich dogrzewania. To może uratować nam życie.

Nie wolno także zapominać o ubezpieczeniu nieruchomości. Bo nawet jeśli my stosujemy się do wszelkich zasad bezpieczeństwa, to nie wiemy co dzieje się za ścianą. Nie wiem czym i jak dogrzewają się sąsiedzi, a pożar w ich mieszkaniu niestety nie oszczędzi naszego. Dlatego warto kupić polisę, która będzie chronić przed skutkami pożaru. Najlepszą opcją będzie ubezpieczenie kompleksowe. Działająca przez 12 miesięcy polisa LINK4 Dom daje możliwość ubezpieczenia domu lub mieszkania od wszystkich ryzyk. Nie tylko pożaru, ale też m. in. zalania, wybuchu, powodzi. Warto też zapytać o OC w życiu prywatnym. To produkt, który – w zakresie wskazanym w ogólnych warunkach ubezpieczenia – przeniesie z ubezpieczonego na ubezpieczyciela odpowiedzialności za szkody wyrządzone osobie trzeciej np. sąsiadowi, gdy go zalejemy i cudze mieszkanie będzie wymagać remontu, albo gdy dziecko zarysuje rowerkiem czyjeś auto.

Szczegóły produktu LINK4 Dom, ogólne warunki ubezpieczenia, regulamin, wyłączenia i limity dostępne są na stronie www.link4.pl. Informacji udzielą też konsultanci dyżurujący pod numerem 22 444 44 44. Wszystkie polisy LINK4 można kupić przez Internet, przez telefon lub u agentów.

https://www.link4.pl/ubezpieczenie-domu-i-mieszkania

Advertisement

Dołącz do dyskusji: Z mrozem idzie śmiertelne niebezpieczeństwo

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl