SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Z reklam Polacy najbardziej ufają rekomendacjom znajomych, najmniej mailingowi

Wśród źródeł reklamy Polacy największym zaufaniem niezmiennie darzą rekomendacje znajomych, a najmniejszym mailingi z reklamami. Zaufanie do różnorodnych form reklamy jest jednak odmienne w zależności od wieku - wynika z badania IRCenter.

Article

Młodzież i internauci w wieku studenckim (do 24. roku życia), częściej niż inne grupy deklarują zaufanie do reklam na ekranie - zarówno w telewizji, jak i w internecie czy w kinie przed seansem. Grupa ta jest także bardziej przychylna billboardom na mieście. Młodzi są również najlepszymi odbiorcami sponsoringu wydarzeń oraz informacji, które znajdują na forach internetowych.


Młodzi dorośli w wieku 25–34 lata zwracają się w stronę rekomendacji znajomych. To w ich przypadku wzajemne polecenia produktów mają największe znaczenie. W grupie tej wzrasta też znacząco zaufanie do stron producentów, z których młodzi dorośli czerpią wiarygodne ich zdaniem informacje.

Grupa określana jako dorośli (35–44 lata), podobnie do młodych dorosłych, ma wyższy niż przeciętnie poziom zaufania do stron producentów. Wyróżnia ich natomiast przede wszystkim rosnące zaufanie do artykułów w prasie. Z kolei poniżej średniej spada w tej grupie zaufanie do reklam w telewizji i w kinie.

W przypadku osób dojrzałych wiekiem (45–55 lat) jeszcze silniej zyskują na znaczeniu artykuły w prasie. Co charakterystyczne, osoby te są najbardziej pozytywnie nastawione do programów z produktami lokowanymi. Tego typu reklamy cieszą się również zaufaniem najstarszej przebadanej grupy wiekowej (+55 lat). W ich przypadku wzrasta także znaczenie prasy - osoby te cenią sobie zarówno artykuły, jak i reklamy, które znajdą w gazetach.Badanie wykazało także, że im starsi konsumenci, tym rzadziej korzystają z treści na portalach internetowych. Jednocześnie jednak, częściej wierzą oni w przydatność reklam, które na tych portalach znajdują.

Badanie ilościowe CAWI zostało zrealizowane przez IRCenter w styczniu 2015 r.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Z reklam Polacy najbardziej ufają rekomendacjom znajomych, najmniej mailingowi

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl