SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Z Telekomunikacji Polskiej w 2010 roku odejdzie 2 tys. pracowników

Pracę w Telekomunikacji Polskiej dobrowolnie zakończy w przyszłym roku maksymalnie 1980 pracowników. Firma porozumiała się w tej sprawie z organizacjami związkowymi.

Z Telekomunikacji Polskiej w 2010 roku odejdzie 2 tys. pracowników

Plan redukcji zatrudnienia przyjęty przez kierownictwo Telekomunikacji Polskiej i działające w nim organizacje związkowe zakłada, że w 2010 roku w ramach programu odejść dobrowolnych firmę może opuścić maksymalnie 1980 pracowników. Otrzymają oni odszkodowanie w wysokości 7 tys. zł. Ci, którym do osiągnięcia wieku emerytalnego będzie brakować nie więcej niż 10 lat – dodatkowo uzyskają 600 zł za każdy rok, a ci z co najmniej 20-letnim stażem pracy dostaną jeszcze 16 tys. zł odszkodowania. Porozumienie gwarantuje też wypłatę nagrody jubileuszowej, jeśli zatrudniony nabyłby do niej prawo do końca 2011 roku. Natomiast jeśli z pracownikiem, który otrzymał odmowną decyzję na swoją prośbę o odejście dobrowolne, w ciągu roku od tego faktu zostanie rozwiązana umowa o pracę z przyczyn niedotyczących pracownika, otrzyma on co najmniej 5 tys. zł odszkodowania.

Z kolei pracownicy przechodzący do innej spółki w ramach Grupy TP będą mieć gwarantowane zatrudnienie i wynagrodzenie przez półtora roku, a jeśli umowy będą z nimi rozwiązywane z przyczyn ich niedotyczących – uzyskają odprawę. Natomiast jeżeli obojgu małżonkom pracującym w TP wypowiadana byłaby umowa o pracę z przyczyn niedotyczących pracownika, firma gwarantuje propozycję pracy dla jednego z nich.

Zawarte właśnie porozumienie to kolejny etap trwającego od początku bieżącego roku programu odejść dobrowolnych. W tym roku firmę ma opuścić 2,4 tys. pracowników, a w 2010 i 2011 roku – 2,5 tys. osób. Na koniec września zatrudnienie w Telekomunikacji Polskiej wynosiło 22 136 osób.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Z Telekomunikacji Polskiej w 2010 roku odejdzie 2 tys. pracowników

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl