SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Z usług bankowych nie korzysta prawie 40 proc. Polaków. Kim są?

Niemal 40 proc. Polaków nie korzysta z usług banków. Co ciekawe, często są to osoby młode, mieszkające w dużych miastach, z wykształceniem co najmniej średnim, aktywne zawodowo, korzystające z internetu - wynika z badania Ipsos.

Z usług bankowych nie korzysta prawie 40 proc. Polaków. Kim są?

Zgodnie z danymi Komisji Europejskiej, w połowie 2011 roku około 30 mln konsumentów w UE w wieku powyżej 18 lat nie posiadało konta bankowego. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Ipsos w marcu 2012 r., w Polsce z produktów czy usług bankowych w ogóle nie korzysta 38 proc. konsumentów.

Ponad 40 proc. osób w grupie nie korzystającej z usług bankowych to ludzie w wieku 25-59 lat. Co czwarta osoba nie posiadająca żadnego produktu bankowego nie przekroczyła 25. roku życia. 33 proc. osób deklarujących nie korzystanie z produktów bankowych (choćby konta) to osoby najstarsze, w wieku powyżej 60 lat.

Wśród osób nie korzystających z banków co trzecia osoba ma wykształcenie przynajmniej średnie (8% posiada wykształcenie wyższe), a co czwarta jest aktywna zawodowo (głównie zatrudnieni w firmach prywatnych).

Co piąta osoba (19 proc.) nie korzystająca z usług bankowych jest mieszkańcem dużego miasta, liczącego powyżej 200 tys. mieszkańców, a 38 proc. Polaków niekorzystających z banków korzysta (najczęściej codziennie) z internetu.

Badanie zostało przeprowadzone przez Ipsos w dniach 9-15 marca 2012 r. na reprezentatywnej losowo-kwotowej próbie 1010 Polaków, którzy ukończyli 15 lat.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Z usług bankowych nie korzysta prawie 40 proc. Polaków. Kim są?

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Grands
Nikt nie wie dlaczgo? To proste - ci ludzie nie mają stałych dochodów i nie da się ich zmusić do opłacania się bankom. Gdyby wprowadzono obowiązek wypłat gotówkowych to ilość korzystających z usług bankowych zmalałaby o 60 % - chyba ;-)
odpowiedź
User
Ssssssds
Odpowiedź na tytuł. Są wolnymi ludźmi.
odpowiedź
User
tokaj
Gdybym mógł otrzymywać pobory w gotówce,też nie korzystał bym z badziewskich usług bankowych
odpowiedź