SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Z Wirtualnej Polski odszedł szef WP Opinie Grzegorz Wysocki

Po ponad siedmiu latach pracy z Wirtualną Polską rozstał się Grzegorz Wysocki. Przez ostatnie dwa lata był redaktorem naczelnym serwisu publicystycznego WP Opinie.

Grzegorz Wysocki Article

Grzegorz Wysocki o swoim odejściu z Wirtualnej Polski poinformował na Facebooku. Nie podał przyczyn ani najbliższych planów zawodowych.

- Parę dobrych, ciekawych i ważnych rzeczy udało się przez ten czas zrobić; napisało się i/lub zamówiło i zredagowało trochę dobrych felietonów, artykułów, recenzji i wywiadów; udało się też poznać parę mądrych i zabawnych osób, a i poznanie tych mniej zabawnych dało co nieco do myślenia. Nie będę tutaj wszystkich wymieniał i każdemu z osobna dziękował, ale mam nadzieję, że tym, co trzeba już podziękowałem lub podziękuję w najbliższym czasie - podsumował.

Przez ostatnie dwa lata Grzegorz Wysocki był w Wirtualnej Polsce redaktorem naczelnym WP Opinie, wyodrębnionego w lipcu 2016 roku jako osobna witryna z sekcji WP Wiadomości. Wcześniej pełnił funkcje wydawcy strony głównej WP.pl i szefa WP Książki.

Szalony i ekscentryczny pomysł

- WP Opinie od samego początku - już na etapie pomysłu - były czymś szalonym i ekscentrycznym, bo po pierwsze, szalony i ekscentryczny był w czasach social mediów i instant dziennikarstwa pomysł robienia serwisu publicystycznego z obszernymi tekstami i jeszcze obszerniejszymi wywiadami w ramach portalu przeznaczonego dla masowego odbiorcy; po drugie, szalony i ekscentryczny był w czasach "mediów tożsamościowych" i dziennikarstwa plemiennego pomysł robienia PLURALISTYCZNEGO serwisu publicystycznego, w którym oddajemy głos autorom i rozmówcom ze strony lewej, prawej i środkowej, katolickiej i ateistycznej, konserwatywnej i liberalnej etc.; po trzecie wreszcie - szalony i ekscentryczny jest w ogóle, jako taki, pomysł robienia jakiegokolwiek serwisu dla osób myślących, obojętnie gdzie, obojętnie z kim i obojętnie jakiej objętości tekstami :) - opisał Wysocki.

- Na szczęście czasami zdarza się tak, że szalone i ekscentryczne pomysły udaje się wprowadzić w życie i - choć zawsze konfrontacja z twardą rzeczywistością nieco studzi zapał rozgorączkowanego utopisty - okazuje się, że jest z tego wszystkiego sporo frajdy, a nawet trochę - śmiem twierdzić - dobra. Dobra jest bowiem - zwłaszcza dzisiaj - wszelka próba pogłębionej rozmowy, wszelka próba dyskusji, wszelka próba zderzenia się z przekonaniami inne niż własne i wszelka próba wyjścia poza własne poglądy i przekonania, które, jak wiadomo, zawsze są poglądami najlepszymi na świecie. I to się w Opiniach - z mniejszym lub większym powodzeniem - udawało. I mam nadzieję, że będzie się także udawało wciąż, w bliższej i dalszej przyszłości - dodał.

Od połowy marca za WP Opinie odpowiada Marcin Ręczmin, który został wtedy w Wirtualnej Polsce szefem redakcji kultury i rozrywki (obejmującej serwisy WP Gwiazdy, WP Film, WP Magazyn i WP Opinie) oraz portalu o2.pl.

 

Spore roszady w redakcjach Wirtualnej Polski

Miesiąc temu z Wirtualną Polską rozstała się Katarzyna Sołtysik, po zaledwie czterech miesiącach pracy jako szefowa serwisów turystycznych i lifestylowych. Z tej redakcji po równie krótkim okresie odeszła też Ewa Bukowiecka-Janik, wracając do Grupy naTemat.

W lutym br. z Wirtualną Polską pożegnali się dziennikarze Nina Harbuz i Karolina Rogaska (z zespołu WP Wiadomości) i Bartosz Krzyżaniak (z Money.pl), Klaudia Stabach z działu social media i Adam Jabłoński z działu wideo, a także dziennikarz sportowy Karol Borawski, a w marcu - Jacek Kraczewski.

Z drugiej strony w kwietniu do redakcji WP Wiadomości dołączyli Michał Wróblewski i Sylwester Ruszkiewicz, a Anna Zalewska - do zespołu Money.pl.

Od marca dwa codziennie programy na WP.pl prowadzi Marek Kacprzak (poprzednio w Polsat News), a od drugiej połowy maja gospodarzem cotygodniowego programu jest Adam Hofman, w przeszłości polityk PiS.

Według badania Gemius/PBI w kwietniu br. strony i aplikacja Wirtualnej Polski zanotowały 20,9 mln realnych użytkowników i 2,84 mld odsłon, a sam portal WP.pl - 15,12 mln użytkowników i 1,85 mld odsłon.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Z Wirtualnej Polski odszedł szef WP Opinie Grzegorz Wysocki

27 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Cedrick Daniels
Trzymaj się, McNulty.
11 3
odpowiedź
User
Mediaworker
To nie zaskoczenie, że odszedł, tylko, że był tam tak długo. Gratulacje i powodzenia. WP to już nie są żadne media, redakcje to tylko dodatek do e-commerce. Pracownicy redakcji WP wysyłając do nas CV nie twierdzą nawet, że są dziennikarzami, tylko pracownikami mediów, albo twórcami kontentu.
21 2
odpowiedź
User
czytelniczka opinii
Najlepszy dziennikarz WP, wielka strata!
11 3
odpowiedź
User
A
Wielka strata dla WP, gratulacje dla przyszłego pracodawcy!
9 3
odpowiedź
User
Iza
Uwielbiałam czytać wywiady Grzegorza Wysockiego. Był to pełen profesjonalizm. Mam nadzieję, że w nowej pracy to docenią.
8 3
odpowiedź
User
Kamil
Co prawda nikomu do tej pory nie udało się zmusić go do wstawania rano i do całkowitego podporządkowania sobie, ale dziennikarz i mózg rzeczywiście super.
9 3
odpowiedź
User
Lady
Grzegorz w pigułce: skromny i pokorny :) i odszedł chyba pół roku temu
10 1
odpowiedź
User
Józef Oleksy
Grzegorz bardzo dużo czyta, odświeża umysł i ku... jest jak brzytwa!
9 2
odpowiedź
User
Okno na świat
A odpowiedzialny za sukces WP Stories nadal nie rezygnuje :)
15 0
odpowiedź
User
Mikołaj
Opinie WP były wspaniale pomyślane i rozwijane wg spójnego planu. Fantastyczny pomysł i świetna realizacja! Wyraźnie widać zmianę jakości serwisu po odejściu twórcy. Potrzeba nam więcej takich dziennikarzy jak Wysocki!
6 2
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing