SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Z "Życia" do TVP

Szef ekonomiczny "Życia" w TVP

Jaroslaw J. Szczepański, nie pracuje już w "Życiu". Szef ekonomiczny gazety Tomasz Wołka przeszedł do TVP, gdzie został przewodniczącym komisji ds kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego w ogólnokrajowych programach informacyjnych.

Zadaniem komisji jest koordynowanie całości spraw związanych z rozpowszechnianiem nieodpłatnych audycji wyborczych, emitowanych w programie 1, programie 2 i programie satelitarnym TV Polonia oraz z nieodpłatnym rozpowszechnianiem ogłoszeń wyborczych.

Jarosław J. Szczepański zajmuje się publicystyką społeczną i ekonomiczną w prasie, radiu i telewizji. Specjalizuje się w problematyce polskiego górnictwa oraz mediów publicznych.. Pisuje dla "Tygodnika Powszechnego".

W l. 2000-2002 był wicedyrektorem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej TVP S.A. - zajmował się informacją, sprawami międzynarodowymi i przygotowaniem projektu uproszczenia struktury TAI.

W l. 1996/97 i 2000/2001 prowadził autorski cotygodniowy program "Gospodarka w Dwójce" (II pr. TVP S.A.- ponad 50 programów live).

W l. 1992-1996 współprowadził stworzony przez siebie autorski tygodnik "Wiadomości Gospodarcze" w I pr. TVP S.A. (ponad 180 programów live wespół z Dorotą Warakoomską).

W 1997 i 2000 roku prowadził rozmowy o gospodarce w programach wyborczych na antenie Dwójki TVP S.A..

W l. 1997-2000 był korespondentem free lancerem polskich mediów w Waszyngtonie (m.in. TVP SA, "Rzeczpospolitej"), a także radia "Głos Ameryki" oraz TV "USPolonii". Jest współautorem reportaży telewizyjnych z Kuby, Hondurasu, Stanów Zjednoczonych (okres wstąpienia Polski do NATO).

W 1998 m.in. dla Polskiego Radia relacjonował z Kuby Papieską Pielgrzymkę. Współautor [wespół z Dorotą Warakomską] książki "Ostatnia wyspa Komunizmu" wydanej przez "Znak".

W l. 1991-92 był komentatorem ekonomicznym Radia Wolna Europa; w l. 1993-97 Polskiego Radia, gdzie kierował redakcjami ekonomicznymi Radia Info i Radia dla Ciebie.

W l. 1995-98 komentator "Trybuny Górniczej", tygodnika "Gazeta Bankowa" (1995/6); z-cą naczelnego dziennika "Nowa Europa" (1993).

W "Tygodniku Solidarność" byłem szefem działu informacji (1981) i sekretarzem redakcji (1989).

W l. 83-89 oficjalnie był dziennikarzem miesięcznika "Powściągliwość i Praca"; nieoficjalnie, czyli w drugim obiegu [prasa podziemna] współpracował m.in. z "PWA - Przeglądem Wiadomości Agencyjnych", periodykami "Spectator", "Dwadzieścia Jeden", Biuletynem Komisji Praworządności NSZZ "Solidarność". Stworzył i prowadził wydawany na Śląsku (1984-86) miesięcznik "Górnik Polski".

W l.1975-80 w "Expressie Wieczornym" w dz. krajowym zajmował się problematyką gospodarczą, zwłaszcza przemysłu wydobywczego i energetyki.

W 1980 i 1981 współpracownik górniczej Solidarności, od 1983 roku - śląskich struktur podziemnych, sekretarz strony solidarnościowej w podstoliku górniczym przy Okrągłym Stole.

W rządzie premiera Mazowieckiego - wicedyrektor Biura Prasowego (X.89-I.91).

W latach (1967-74) studiował historię w Inst. Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego. Jest absolwentem "The Antiterrorism Assistance Program - SENIOR CRISIS I MANAGEMENT COURSE" zorganizowanego przez Departament Stanu USA (Arlington, Virginia IX.1990).

W 1988 otrzymał nagrodę im. Jerzego Zieleńskiego - podziemnego SDP za publicystykę nt górnictwa i Śląska w latach 1982-88.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Z "Życia" do TVP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl