SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Za 200 mln dolarów Spotify przejmie Gimlet Media, producenta podcastów

Spotify jest w trakcie zaawansowanych negocjacji w sprawie przejęcia firmy Gimlet Media, jednego z największych na rynku producentów podcastów - wynika z nieoficjalnych informacji. Do transakcji miałoby dojść za 200 mln dolarów, dzięki niej Spotify wszedłby mocniej niż dotąd na rozwijający się rynek materiałów dźwiękowych publikowanych w internecie.

O rozmowach prowadzonych pomiędzy Spotify a Gimlet Media poinformowały na podstawie własnych źródeł zachodnie media, m.in. Recode i „Wall Street Journal”. Zgodnie z tymi doniesieniami negocjacje w sprawie przejęcia są na zaawansowanym etapie.

Gimlet Media jest jednym z największych na rynku producentem podcastów. Materiały tworzone przez wydawcę są publikowane w największych serwisach, m.in. na platformie Amazon Prime, w ograniczonym zakresie pojawiają się także na Spotify.

Po finansowaniu uzyskanym w 2017 r. Gimlet Media jest wyceniany na ok. 70 mln dol., jednak wartość ewentualnej transakcji miałaby wynosić 200 mln dol.

Gdyby doszło do zawarcia umowy byłoby to pierwsze w historii Spotify przejęcie zewnętrznej firmy dostarczającej treści, a serwis wkroczyłby silniej niż dotąd na rozwijający się rynek podcastów. Spotify już teraz docenia potencjał materiałów dźwiękowych o charakterze rozrywkowym czy publicystycznym - od ub.r. na platformie pojawia się coraz więcej podcastów, możliwość publikacji takich treści otrzymali też pojedynczy twórcy.

W III kwartale 2018 roku serwis Spotify zanotował wzrost przychodów rok do roku o 31 procent. Spółka wykazała stratę, która jednak była mniejsza o 92 procent w porównaniu z poprzednim rokiem. Ze Spotify korzysta globalnie 191 mln użytkowników, z czego 87 mln płaci subskrypcje.

Dołącz do dyskusji: Za 200 mln dolarów Spotify przejmie Gimlet Media, producenta podcastów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl