SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Za 225 mln dolarów Commvault przejmuje Hedvig

Firma Commvault działająca na rynku oprogramowania biznesowego do zarządzania danymi w środowiskach chmurowych i lokalnych poinformowała o finalizacji umowy nabycia spółki Hedvig będącej innowatorem w dziedzinie pamięci masowej zdefiniowanej programowo SDS (software-defined storage). Łączna wartość transakcji to 225 mln dolarów.

Avinash Lakshman, szef Hedvig i Sanjay Mirchandani, prezes Commvault Article

Commvault jest producentem rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych i odtwarzania danych. Commvault zatrudnia ponad 2,5 tys. pracowników na całym świecie. Firma jest notowana na giełdzie NASDAQ, a jej siedziba mieści się w Tinton Falls w stanie New Jersey.

Teraz poinformowano o sfinalizowaniu umowy przejęcia przez Commvault firmy Hedvig, która jest dostawcą zdefiniowanej programowo pamięci masowej dla przedsiębiorstw budujących środowiska prywatne, hybrydowe lub wielochmurowe. Firma opatentowała technologię Universal Data Plane mającą na celu standaryzację podstawowych i drugorzędnych obciążeń, znacznie zwiększając w ten sposób wydajność operacyjną.

Wysokość transakcji ustalono na 225 mln dol. Według zapowiedzi transakcja zakupu, z zastrzeżeniem pewnych warunków, zostanie sfinalizowana w trzecim kwartale roku finansowego Commvault. Przyjmuje się, że transakcja przyczyni się do lekkiego obniżenia zysku na akcjach (EPS) w roku 2020 w stosunku do obecnego roku fiskalnego.

 

Dołącz do dyskusji: Za 225 mln dolarów Commvault przejmuje Hedvig

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Olo
Bełkot i fotmacyjny i technologiczny. Kto to pisze i dla kogo?
6 4
odpowiedź