SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Za 40 milionów dolarów Google przejmuje firmę Lytro by wykorzystać jej fotograficzne patenty

Za kwotę 40 milionów dolarów Google przejął firmę Lytro zajmującą się technologiami fotograficznymi oraz wirtualną rzeczywistością – wynika z nieoficjalnych informacji. Innowacyjne rozwiązania opracowane przez Lytro mogą zostać wykorzystane między innymi w smartfonach z serii Pixel.

Article

Lytro jest firmą zajmującą się cyfrową fotografią i innowacyjnymi technologiami rejestrowania obrazu działającą na rynku od 2006 r. Lytro jest m.in. autorem technologii pola światła, które pozwala na szerokie operowanie w fotografii głębią pola oraz zmianę perspektywy w fotografii.

W przeszłości Lytro stworzyła kilka modeli własnego sprzętu, m.in. aparat o nazwie Lytro Illum, jednak urządzenia te nie odniosły rynkowego sukcesu. W ostatnich latach startup zajmował się przede wszystkim rozwiązaniami przeznaczonymi do segmentu wirtualnej rzeczywistości.

Teraz według nieoficjalnych doniesień Lytro zostało przejęte przez koncern Google, informacje na temat wartości transakcji są rozbieżne – jedne mówią o 29 mln dol., inne podają kwotę 40 mln. Niezależnie od podawanej ceny oznacza ona zakup poniżej rynkowej wartości Lytro, która w ub.r. sięgała 300 mln dol.

Według niepotwierdzonych danych w ramach umowy Google przejmie większościowy pakiet udziałów w Lytro, przejmie wszystkie patenty firmy oraz większość jej pracowników.

Zgodnie z przewidywaniami po zakupie Lytro Google może wykorzystać opracowane przez startup technologie w produkcji smartfonów z serii Pixel i zwiększeniu ich fotograficznych możliwości, a także w segmencie VR z którym Google wiąże spore plany na przyszłość.

W 2017 r. Google zanotowało przychód w wysokości 31,91 miliarda dolarów, co także oznacza wyraźny wzrost rok do roku (z 25,8 mld USD), a zysk operacyjny zwiększył się z 7,88 miliarda dolarów do 8,76 miliarda dolarów.

 

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Za 40 milionów dolarów Google przejmuje firmę Lytro by wykorzystać jej fotograficzne patenty

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
jam
działa na rynku od 2006 roku i... startup
8 8
odpowiedź