SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Za pięć lat w Stanach Zjednoczonych platformy SVoD będą miały 450 mln subskrybentów

Do 2026 r. w Stanach Zjednoczonych ma być 450 mln subskrybentów platform oferujących wideo na żądanie - wynika z raportu brytyjskiej firmy analitycznej Digital TV Research. Najpopularniejszą platformą będzie Amazon Prime Video.

Pod koniec marca br. Netflix miał na świecie 207,64 użytkowników (fot. Pixabay) Article

Do końca tego roku liczba subskrybentów platform z wideo na żądanie, czyli SVoD (ang. Subscription Video on Demand), wyniesie w Stanach Zjednoczonych 338 mln. W ciągu najbliższych pięciu lat ma wzrosnąć o 33 proc. W 2026 r. użytkowników będzie już 450 mln. To wynik raportu brytyjskiej firmy analitycznej Digital TV Research.

Zgodnie z brytyjskim raportem do końca 2021 r. ok. 87 proc. amerykańskich gospodarstw domowych, w których jest telewizor, będzie subskrybować przynajmniej jedną platformę SVoD. To ok. 99 miliona domów. Za pięć lat takich gospodarstw ma być 106 mln, czyli 87 proc. wszystkich wyposażonych w telewizor.

Mieszkańcy jednego gospodarstwa wykupią średnio 3,42 usługi SVoD do końca 2021 r. i 4,26 do końca 2026 r. To oznacza, że przeciętny dom doda prawie jedną płatną subskrypcję w latach 2021-2026.

Analitycy typują najpopularniejsze platformy

Brytyjscy analitycy zbadali również, które platformy będą najpopularniejsze. Z raportu wynika, że najczęściej subskrybowaną platformą w 2026 r. będzie Amazon Prime Video. W Stanach Zjednoczonych będzie miał 101,4 mln użytkowników. Na drugim miejscu ma znaleźć się Netflix z 69,9 mln subskrybentów. Dalej Disney+ (59,5 mln użytkowników) oraz Hulu (54,3 mln). Piąte miejsce ma zająć HBO Max, która ma zdobyć 53 mln subskrybentów. Paramount+ w 2026 r. ma mieć 22,4 mln subskrybentów, Peacock 16,4 mln, Starzplay 15,9 mln, a Showtime 12,5 mln odbiorców.

Ostatnie miejsce zajmie Apple TV+, który przyciągnie 8,9 mln użytkowników. Pozostałe platformy SVoD do 2026 r. mają mieć łącznie 30,9 mln abonentów.

- Zmieniliśmy nasze prognozy, aby odzwierciedlić ostatnie zmiany na rynku. Znacznie zwiększyliśmy prognozowaną liczbę subskrybentów Amazon Prime Video, HBO Max oraz kategorii „inne” – komentuje Simon Murray, główny analityk w Digital TV Research.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Za pięć lat w Stanach Zjednoczonych platformy SVoD będą miały 450 mln subskrybentów

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Euklides
450 milionów subskrybcji, czy subskrybentów? Bo w stanach jest zaokrąglając 200 M populacji. Chyba że wliczymy wszystkich nielegalnych imigrantów ;-)
1 1
odpowiedź
User
dh
Najwyraźniej dużo ludzi tam przybędzie.
0 2
odpowiedź
User
fans amazonki
Ja posiadam od 2 lat porządna tv dobre progry filmy a wlaczmy dziś tv w Polsce śmieć rząd i syn muzyka wyciągnica z zascianka których nikt nie zna nie słucha badziew i nic filmów o koronirusie bebmia rok zadnegych filmów. ... ja myślę iż spol i.polski ucieknie wszyscy do filmów programu dobrych w Polsce od półtora roku tv nie ma o koronoruskie bakterii zasmiecenie ... syf nie telewizja ściek mamy
2 0
odpowiedź