SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Za ponad miliard Netia kupuje Telefonię Dialog i Crowley Data Poland

Spółka telekomunikacyjna Netia podpisała umowy zgodnie z którymi kupi Telefonię Dialog oraz Crowley Data Polska (CDP). Cena zakupu Dialogu wyniesie 944 mln zł a Crowley - 31,8 mln USD.

Za ponad miliard Netia kupuje Telefonię Dialog i Crowley Data Poland

Netia kupi 100 proc. akcji Dialogu od KGHM. W raporcie podano, że wartość transakcji wyniesie 944 mln zł. Cena zawiera zapłatę za wartość przedsiębiorstwa w wysokości 890 milionów zł oraz równowartość salda środków pieniężnych netto w Dialogu w wysokości 54 miliony zł na dzień 31 maja 2011 r.

"Bazując na danych za I półrocze 2011 r., skonsolidowany zysk EBITDA Dialogu za cały 2011 rok szacowany jest w wysokości 139 milionów zł. Cena zostanie skorygowana o wartości określone w umowie w oparciu o mechanizm cenowy 'locked-box'" - czytamy w komunikacie.

Akcje CDP zostaną zakupione od Crowley Data.

"Zgodnie z umową cena nabycia Udziałów wyniesie 31.8 miliona USD ustalona, jako Wartość Przedsiębiorstwa  w tym wartość pożyczki na dzień zamknięcia transakcji, udzielonej spółce przez podmiot powiązany ze sprzedającymi, która również będzie przedmiotem spłaty przez Netię. Cena za udziały zostanie dodatkowo skorygowana o różnicę w bilansie spółki pomiędzy stanem na dzień 31 grudnia 2010 r. a datą zamknięcia transakcji" - czytamy w kolejnym raporcie Netii.

Netia poinformowała też, że konsorcjum banków udzieli jej kredytu w wysokości 650 mln zł na zakup Dialogu i 50 mln zł na potrzeby operacyjne.

Na obie transakcje musi się jeszcze zgodzić regulator rynku.

W I poł. 2011 roku spółka miała 10,13 mln zł skonsolidowanej straty netto wobec 29,91 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 797,47 mln zł wobec 780,68 mln zł. W samym II kwartale spółka zanotowała zysk, strata z I kwartału była wynikiem zdarzenia jednorazowego - konieczności zawiązania rezerwy w związku z niekorzystnym wyrokiem w sprawie przeciw Izbie Skarbowej. Netia prognozuje, że w całym 2011 r. osiągnie zysk netto.

Telefonia Dialog miała 10,22 mln zł skonsolidowanego zysku netto w II kw. 2011 roku wobec 6,99 mln zł zysku rok wcześniej, podał w raporcie KGHM. Skonsolidowane przychody wyniosły 125,57 mln zł wobec 129,48 mln zł rok wcześniej.

Crowley Data Poland podał, że jego przychody wzrosły po siedmiu miesiącach tego roku o 3,8 r/r do 58,1 mln zł. Zysk EBITDA wyniósł ok. 9,9 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Za ponad miliard Netia kupuje Telefonię Dialog i Crowley Data Poland

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mannan
WYYYYYYYKOP
8 8
odpowiedź
User
ekspert
ulalalala ;)
8 8
odpowiedź
User
PiotrekB
Mam nadzieję, że Netia nie zmieni mi abonamentu na internet 100 Mb, który jest w tej samej wysokości od 8 lat .
8 8
odpowiedź
User
PiotrekB
Mam nadzieję, że Netia nie zmieni mi abonamentu na internet 100 Mb, który jest w tej samej wysokości od 8 lat .
8 8
odpowiedź