SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Premiera "Zabawy w chowanego" braci Sekielskich o pedofilii w polskim Kościele w listopadzie lub styczniu

Tomek oraz Marek Sekielscy, którzy pracują nad kolejnymi dokumentami o pedofilii w polskim Kościele zebrali na trzecią produkcję w tym temacie już ponad 25 proc. potrzebnej kwoty. Z kolei drugi film - "Zabawa w chowanego" ukaże się prawdopodobnie w listopadzie lub styczniu.

Pod koniec lipca br. Tomasz i Marek Sekielscy zakończyli zbiórkę na drugi film o pedofilii w Kościele "Zabawa w chowanego". Jak udało się nam dowiedzieć, data premiery drugiego dokumentu ulegnie zmianie ze względu na stan zdrowia Tomka Sekielskiego, który dochodzi do siebie po operacji zmniejszenia żołądka na którą zdecydował się przed kilkoma tygodniami.

W rozmowie z nami Marek Sekielski podkreśla, że ekipa filmowa cały czas pracuje, a Tjego brat skupia się teraz na swoim zdrowiu. - To spowodowało, że trochę musieliśmy wyhamować z pracami. Planowaliśmy, aby „Zabawę w chowanego” zrealizować jesienią, ale coraz częściej myślę, aby to był listopad lub styczeń. Gdyby nie udało się nam zdążyć na listopad, ze względu na święta Bożego Narodzenia nie będziemy emitować filmu w grudniu. Jednak nie podjęliśmy jeszcze decyzji - wszystko zależy od tego, w jakiej formie będzie Tomek - zaznacza producent filmu.

Sekielski wraz z zespołem pracuje także nad dokumentem o tzw. aferze SKOK-ów na które pieniądze również zebrano za pośrednictwem Patronite.pl. - Prace nad filmem o SKOK-ach nadal trwają, film przewidziany jest na wiosnę 2020 roku. Być może premiera tej produkcji też się przesunie. Zdjęcia cały czas trwają - zaznacza Marek Sekielski.

Zebrano ponad 1/4 kwoty na trzeci dokument

Obecnie trwa akcja crowdfunfingowa na trzeci dokument o grzechach duchownych, który ma być poświęcony m.in. osobie Jana Pawła II. Na ten cel bracia potrzebują milion złotych. Do tej pory udało się im zebrać już ponad 25 proc. kwoty. - Obecny poziom zbiórki i zebrana kwota nas zadowalają - to już 25 proc.potrzebnej sumy. Zakładałem, że zbiórka będzie trwać do połowy przyszłego roku. Idzie nam bardzo dobrze - mówi nam jeden z braci.

Każdy z tzw. progów zbiórki został ustalony na kwotę 200 tys. złotych. Pierwszy cel został już osiągnięty – część pieniędzy ma być przeznaczona na bieżącą pracę redakcji, która będzie działać minimum przez 12 miesięcy. - Potrzebujemy dokładnej dokumentacji i weryfikacji danych. Taka praca to tony przejrzanych dokumentów, setki rozmów i spotkań. To wszystko generuje koszty ale jest niezbędne dla dokładnego sprawdzenia każdej informacji, która ma się ukazać w filmie – napisano w opisie zbiórki na Patronite.pl.

Drugi z ustalonych progów obejmuje śledztwo za oceanem, bracia chcą śledzić skandale pedofilskie i ich tropy m.in. w Bostonie, Meksyku oraz na Dominikanie. W tym celu wynajmą jednak „fixerów”, którzy znają lokalny rynek i mają pomóc im dotrzeć do kluczowych wątków w sprawie. W każdej z tych lokacji mają spędzić minimum tydzień wraz z ekipą zdjęciową.- Trzeci próg zbiórki na trzeci film o pedofilii w Kościele ustaliliśmy również na kwotę 200 tys. złotych. Pieniądze mają być przeznaczone na zdjęcia w Europie. Planujemy zdjęcia w kilku krajach: Watykan, Hiszpania, Irlandia oraz oczywiście w Polsce – zdradza Marek Sekielski.

Dodaje, że cały czas szuka ludzi do pracy, ponieważ zespół potrzebuje fixerów za granicą, aby nie mnożyć kosztów za przeloty czy hotele. - Szukam ludzi do współpracy m.in. w Stanach. Udało się nam już znaleźć jedną osobę w Meksyku – Polkę, z którą już kiedyś pracowaliśmy. Szukamy kogoś na Dominikanie. Chcemy się zabezpieczyć, aby ograniczyć wyjazdy do minimum. Inaczej to kosztowałoby nas kolejny milion. Nie ma reguły – będziemy współpracować zarówno z Polakami mieszkającymi poza granicami, jak i z lokalsami - stwierdza w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.

Trzeci dokument o pedofilii w 2020/2021 roku

Koszty trzeciego filmu o pedofilii będą większe niż przy poprzednich produkcjach – "Tylko nie mów nikomu” kosztowało 450 tys. złotych, "Zabawa w chowanego” to koszt ok. 120 tys. złotych, a film o SKOK-ach – 550 tys. złotych. Na ostatni dokument o przestępstwach duchownych Sekielscy potrzebują milion złotych.

Jednocześnie, nowością jest fakt, że część ze zbiórki zostanie przeznaczona na bieżące wydatki Sekielskich – będzie to 19 proc. Decyzję tłumaczyli całkowitym poświęceniem swojego czasu na produkcje dokumentów.

Trzeci i ostatni film dotyczący przypadków pedofilii wśród duchownych miałby się ukazać na przełomie 2020/2021 roku.

Film Tomasza Sekielskiego i Marka Sekielskiego po niecałym miesiącu od jego premiery (miała miejsce 11 maja br.) zanotował ponad 22 miliony wyświetleń na YouTubie. Został udostępniony za darmo w internecie, dziennikarze sfinansowali go ze zbiórki crowdfundingowej, zorganizowanej za pośrednictwem serwisu Patronite.pl.

Dołącz do dyskusji: Premiera "Zabawy w chowanego" braci Sekielskich o pedofilii w polskim Kościele w listopadzie lub styczniu

22 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
XX
A kiedy film o pedofilii wśród artystów, celebrytów, ludzi mediów?
odpowiedź
User
wlad
Sekielski podobno ma też wydać podręcznik pt. "Jak żyć z lemingów".
odpowiedź
User
Sonia
Tomek zrób film o poedofili w świecie artystyczno-celebryckim, śmiało JUST DO IT.
odpowiedź