SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Żabka wprowadza abonament na kawę

Sieć Żabka uruchomiła usługę subskrypcji kawy serwowanej w jej sklepach. W ramach „Kawonamentu” w cenie 49 zł za 30 dni klient będzie mógł kupić w Żabce jedną kawą dziennie dowolnej wielkości. Informacja nowej usłudze pojawiła się już w aplikacji mobilnej Żappka.

Sklepy Żabki oferują podobny asortyment, co rozwijane przez Orlen punkty na bazie Ruchu Sklepy Żabki oferują podobny asortyment, co rozwijane przez Orlen punkty na bazie Ruchu

W ramach subskrypcji cena jednej napoju wynosi 1,61 zł. Kawa zakupiona w ten sposób jest zatem zdecydowanie tańsza od kawy kupowanej bez subskrypcji. W Żabce espresso o pojemności 40 mln i cortado wielkości 80 ml kosztuje bowiem 3,99 zł, zaś kawa z mlekiem, cappuccino czy latte o pojemności 200 ml to już wydatek na poziomie 6,50 zł. Ceny w Żabce są i tak o wiele niższe niż w kawiarniach, gdzie za cappuccino i latte zapłacimy kilkanaście złotych.

Tak niski koszt kawy w abonamencie może sugerować, że sieć nie będzie na niej zarabiać, ale usługa zachęci klientów do codziennego przychodzenia do sklepów Żabki, co skutkować będzie zakupem przez nich też innych produktów.

Subskrypcję można opłacić poprzez system Żabka Pay lub podłączając kartę płatniczą w aplikacji Żappka.

Żabka z nową strategią i hasłem reklamowym

Wprowadzenie subskrypcji kawy sieć zapowiedziała na konferencji prasowej w połowie października. Przedstawioną tam nową strategię komunikacji sieci i claim "Uwolnij swój czas".

- Żabka przestała być jedynie sklepem. Dziś jesteśmy kompleksowym ekosystemem convenience - oferujemy różne rozwiązania, bliskie potrzebom klientów i ułatwiające im codzienne życie - mówił Tomasz Suchański, CEO Grupy Żabka.

Sieć Żabka ma ponad 8,7 tys. sklepów w Polsce. 10 mln użytkowników zainstalowało aplikację Żappka - z tej liczby aż 6 milionów to bardzo aktywni użytkownicy.

Dołącz do dyskusji: Żabka wprowadza abonament na kawę

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kwestia pojemności
"W Żabce espresso o pojemności 40 mln i cortado wielkości 80 mln kosztuje bowiem 3,99 zł"

Może być problem ze zmieszczeniem tak wysokiego litrażu - espresso o pojemności 40 mln i tym bardziej cortado wielkości 80 mln, gdyż maksymalna pojemność holowanej rafinerii wynosi jedynie 20 mln. Jedynym rozwiązaniem będzie wykonanie kilku kursów.

Z wyrazami szacunku,
kapitan Arthur Dallas
USCSS Nostromo
0 0
odpowiedź
User
wb
Widocznie dobrze wiedzą,że nikt na kawę codziennie porzychodził nie będzie.
0 0
odpowiedź
User
aha
pojemność 40 mln? yebiście pojemna ta kawa :)
0 0
odpowiedź