SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowy format sklepów Żabki. Oferuje ograniczony asortyment

Sieć Żabka, posiadająca ponad 9 tys. placówek sklepowych, przygotowała kolejny format sklepów  - wyspy handlowe, które zaczynają być otwierane w centrach handlowych. Oferują one ograniczony asortyment - klient może w nich bez stania w kolejce kupić kawę, ciastko lub ciepłą przekąskę.

- Naszym głównym celem jest to, by być blisko klienta i odpowiadać na jego potrzeby. Dlatego od kilku lat tworzymy nowe formaty sklepów, dostosowane do lokalizacji i oczekiwań konsumentów, ale również dajemy tym samym szansę na prowadzenie lokalnego biznesu. Stąd też pomysł na kolejny, zupełnie nowy koncept - wyspy handlowe w galeriach handlowych, który stworzyliśmy po przeprowadzeniu analizy rynku w centrach handlowych i oczekiwań ich klientów - informuje biuro prasowe Żabki.

Niewielka powierzchnia

Jedna z pierwszych wysp ruszyła 16 marca w poznańskim centrum handlowym Galeria Pestka. Powierzchnia wyspy to 12 metrów kw. Równolegle sieć pracuje nad otwarciami wysp w kilku kolejnych, znaczących centrach handlowych, m.in. w Warszawie.

- Wyspy handlowe to miejsca z dostępem do najważniejszych kategorii produktowych „na wyciągnięcie ręki”, w których klient - przy okazji innych zakupów w galerii - na szybko, bez stania w kolejce będzie mógł kupić kawę, ciastko lub ciepłą przekąskę. W zależności od punktu oferta może się różnić – będziemy się starać dopasować ją do wymagań poszczególnych lokalizacji. Na pewno nie zabraknie jednak produktów dobrze znanych z oferty Żabki, takich jak hot-dogi, kanapki Tomcio Paluch czy soki i lemoniady Wycisk  - zapowiada biuro prasowe Żabki.

Sieć chce starać się o najlepsze lokalizacje dla wysp, np. przy samym wejściu, gdzie jest największy ruch klientów. - Dążymy do tego, aby nasz model był jak najlepiej dostosowany do wymagań rynku. Będziemy dostosowywać pracę takich placówek do godzin otwarcia danego centrum handlowego, chcemy np. otwierać Żabki wcześniej niż inne znajdujące się w galerii sklepy, by w ten sposób zaspokoić także potrzeby ich pracowników, którzy przychodzą do pracy wczesnym rankiem – podaje firma.

Sklepy Żabka w 130 centrach handlowych

Obecność sklepów pod szyldem Żabka w centrach handlowych to jednak nic nowego. Już od kilku lat sieć otwiera w wybranych tego typu obiektach swoje tradycyjne sklepy. - Można nas spotkać już w prawie 130 centrach handlowych, m.in. w Posnanii, Avenidzie czy łódzkiej Manufakturze - podaje Żabka.

Centra handlowe pełnią dziś nie tylko funkcje handlowe, a w związku z tym nie każdy ma czas, by odwiedzić duży supermarket czy hipermarket, obiekty te chętnie widzą wśród swoich najemców też mniejsze wyspecjalizowane, sklepy spożywcze. Dodatkowo w kilku galeriach w Polsce po zamknięciu marketu nie pojawił żaden duży operator spożywczy.

Żabka podkreśla, że stworzenie nowego konceptu wyspy nie wyklucza też możliwości otwierania standardowych sklepów w centrach handlowych, jeśli będzie na nie zapotrzebowanie. - Wyspy będą niejako uzupełnieniem naszego sklepu tradycyjnego. Nie wykluczamy więc, że pojawią się one w galeriach handlowych, w których już działają sklepy Żabka – tłumaczy biuro prasowe sieci.

Również sklepy autonomiczne Żabka Nano funkcjonują w centrach handlowych -  Fabryce Norblina w Warszawie i w Supersamie w Katowicach. Ten format ma w Polsce już łącznie ponad 50 placówek.

Żabka pod koniec ub.r. uruchomiła z kolei pierwsze dwa sklepy, działające na tzw. MOP-ach przy autostradzie A2.

Dołącz do dyskusji: Nowy format sklepów Żabki. Oferuje ograniczony asortyment

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Uważam że
Waszym celem jest maksymalizacja zysków a nie żadne być blisko klienta.
odpowiedź
User
kolis
Pomysły może mają ciekawe, tylko wszystko jest o złotówkę drożej niż w biedrze. Dlatego wolę się przejechać rowerem dwie ulice dalej.
odpowiedź
User
bredny
Wszystko dla dużych miast wojewódzkich. A co z miasteczkami?
odpowiedź