SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmiany w zarządzie i strukturze Grupy Żabka. Sieć planuje ekspansję międzynarodową

Z początkiem lutegodo zarządu Grupy Żabka dołączył Wojciech Krok, obejmując zarządzanie obszarem Żabka Future skupiającym technologie i innowacje. Dotychczasowy zarządzający tym obszarem wiceprezes Tomasz Blicharski objął obszar strategii i rozwoju całej Grupy. Wiceprezeska Anna Grabowska stanęła na czele nowej jednostki biznesowej - Żabka International.

Tomasz Blicharski w roli wiceprezesa będzie odpowiadał za strategię i rozwój całej Grupy. Tomasz wnosi do tych obszarów wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu różnymi obszarami Grupy, od finansów, przez innowacje, aż do tworzenia nowych obszarów biznesowych.

W ramach Grupy została powołana także nowa jednostka organizacyjna - Żabka International, którą będzie kierować Anna Grabowska w roli wiceprezeski i dyrektorki zarządzającej. Jednostka będzie wspierać operacyjnie podmioty Grupy na rynkach zagranicznych. Anna Grabowska ma doświadczenie w zarządzaniu wieloma obszarami.  Przez wiele lat zajmowała się także rynkami poza Polską.

Anna Grabowska, fot. Żabka Polska

Pod koniec 2023 roku Grupa potwierdziła ambicje wyjścia poza rynek polski, deklarując chęć nabycia spółki dystrybucyjnej Daniel DRIM Distributie FMCG w Rumunii.

Wojciech Krok, jako nowy członek zarządu, wnosi poparte licznymi osiągnięciami doświadczenie  w obszarze cyfrowym i technologicznym, kluczowym dla funkcjonowania Grupy. Wcześniej tworzył   rozwijał usługi Żabka Jush oraz delio. W ostatnim czasie rozpoczął proces konsolidacji zewnętrznych rozwiązań cyfrowych dla franczyzobiorców i klientów.

Grupa Żabka stawia na nowe biznesy

Grupa Żabka stanowi rozwinięcie działalności marki Żabka, znanej wcześniej jako sieć sklepów convenience. W ramach realizacji strategii wielokierunkowego rozwoju struktura została oparta na wyspecjalizowanych jednostkach, takich jak Żabka Polska czy Żabka Future. Jednym z wymiarów rozwoju było włączenie do Grupy nowych podmiotów w kanałach fizycznych  i cyfrowych, tj. Maczfit i Dietly. Dzięki transformacji technologicznej rozwinęły się takie koncepty jaj q-commerce Żabka Jush oraz Żabka Nano.

W skład Grupy kierowanej przez Tomasza Suchańskiego w roli CEO niezmiennie wchodzą Żabka Polska, za którą odpowiada wiceprezes zarządu, dyrektor zarządzający Adam Manikowski oraz działające od 2021 roku obszary: strategii personalnej, którym kieruje Jolanta Bańczerowska w roli członkini zarządu, Chief People Officer oraz strategii finansowej, za który odpowiada Marta Wrochna-Łastowska, członkini zarządu, Chief Financial Officer.

- Rozwinięta struktura organizacyjna pomoże jeszcze lepiej zarządzać ekspansją Grupy Żabka w nowych obszarach, a nowe funkcje zostały powierzone osobom, których wieloletnie doświadczenie oraz szerokie kompetencje przyczyniły się do rozwoju organizacji i są gwarancją kolejnych sukcesów - podano w komunikacie. 

Dołącz do dyskusji: Zmiany w zarządzie i strukturze Grupy Żabka. Sieć planuje ekspansję międzynarodową

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Nycm
A kiedy Zabka w USA w skupiskach Polinii? Niezliebyscie zarobili a nam przydalyby sie np w NY takie sklepy, nowoczesne i z polskim asortymentem. Te ktore sa sa bardzo popularne ale jednak Zabka to by bylo cos
odpowiedź
User
Seba
Żabka jako koncept jest super, dziwne że Ruch nie idzie w tym kierunku tudzież Poczta.
W DE w większości "nocnych" można załatwić wszystko czyli poczta, bankomat, lotto i od prasy po % i mają klienta cały dzień.
odpowiedź
User
Seba
Żabka jako koncept jest super, dziwne że Ruch nie idzie w tym kierunku tudzież Poczta.
W DE w większości "nocnych" można załatwić wszystko czyli poczta, bankomat, lotto i od prasy po % i mają klienta cały dzień.
odpowiedź