SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zagraniczni wydawcy apelują do Putina o opóźnienie restrykcji

Przedstawiciele kilku koncernów prasowych wysłali do Władimira Putina list, w którym proszą o zwłokę we wprowadzeniu przepisów ograniczających prawa zagranicznych firm na rosyjskim rynku medialnym. Na razie prośba pozostaje bez odpowiedzi.

Władimir Putin / fot. Shutterstock.com Article

Pod listem podpisali się przedstawiciele działających w Rosji oddziałów kilku wydawców, między innymi Burdy, Bauera i Axel Springera. Do treści wysłanej do prezydenta korespondencji dotarł dziennika „Handelsblatt”, według którego zaczyna się ona od zdania: „Szanowny Władymirze Władymirowiczu, zwracamy się do Pana w związku z trudnym położeniem, w którym się znaleźliśmy”.

Dalszej części listu „Handelsblatt” nie cytuje, wiadomo jednak, że jego autorzy zaapelowali do Putina, aby przesunął o rok termin wprowadzenia w życie nowych przepisów rosyjskiego prawa medialnego. Zakładają one, że od lutego 2016 r. zagraniczne firmy będą mogły posiadać jedynie 20 proc. udziałów w spółkach medialnych funkcjonujących w Rosji. Pozostałe 80 proc. ma być przekazane rosyjskiemu państwu.

Obecnie sześć wydawnictw z udziałem zagranicznego kapitału posiada ok. 30 proc. rosyjskiego rynku prasowego docierając do niemal 60 mln tamtejszych czytelników. Zdaniem autorów wspomnianego listu wprowadzenie nowych przepisów będzie miało poważne skutki gospodarcze i spowoduje między innymi utratę 100 tys. miejsc pracy w Rosji.

Na razie prośba skierowana do Putina nie doczekała się odpowiedzi.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zagraniczni wydawcy apelują do Putina o opóźnienie restrykcji

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
fritzmedia
Brawo! Zaimponował mi ten sk***iel.
11 9
odpowiedź
User
Tomek
A czy przypadkiem nie należało skierować prośby do Dumy? To przecież ona uchwala ustawy, a nie Putin. Wygląda to na faux pas.
8 9
odpowiedź
User
Franki
wie co robi , ścierwomedia , takie jak 99% w Polsce , robią zamęt i pranie mózgu nawołując do waśni i nienawiści
10 9
odpowiedź
User
j
Wyślijcie mu lepiej nabój w kopercie zamiast próśb idioci.
8 10
odpowiedź
User
kalz
PUTLER wysłucha z pewnością prośby !
8 8
odpowiedź