SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

ZAiKS gratuluje Polskiemu Radiu

Artyści i ZAiKS gratulują Polskiemu Radiu akcji "Maj polskiej piosenki"

„Gratulujemy pomysłu” – tak o akcji Programu 1 Polskiego Radia „Maj polskiej piosenki” – napisał Edward Pałłasz Przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia Autorów ZaiKS w liście skierowanym do Prezesa Zarządu PR S.A. Andrzeja Siezieniewskiego.

W liście czytamy: „Twórcy zrzeszeni w Stowarzyszeniu Autorów ZAiKS z radością przyjęli inicjatywę dziennikarzy Programu 1 Polskiego Radia, aby maj stał się miesiącem polskiej piosenki [...]. Ze szczególną satysfakcją odnotowujemy sposób prezentacji utworów ukazujący całe bogactwo polskiej piosenki, jej tradycje, różnorodność i kunszt wykonawczy, obejmujący na zasadach równości wszystkie gatunki i style muzyczne.”

„Wspieranie polskiej kultury jest jednym z zadań stojących przed radiem publicznym. Dlatego Maj polskiej piosenki gości na antenie Programu 1 już po raz trzeci. Słowa uznania i pochlebne opinie artystów, a także ciepłe listy i telefony słuchaczy przekonują nas o słuszności akcji” – powiedział Andrzej Siezieniewski, Prezes Zarządu Polskiego Radia S.A.

„Obecność polskich piosenek na antenach polskich stacji radiowych nie przekracza 30%”. Organizując Maj POLSKIEJ PIOSENKI manifestujemy solidarność z polskimi artystami. Parafrazując slogan reklamowy – mówimy: Słuchaj bo polskie. – dodaje Paweł Sztompke, kierownik redakcji muzycznej Programu 1 PR S.A.

Specjalne audycje poświęcone polskiej piosence prowadzą gwiazdy polskiej sceny muzycznej m.in.: Irena Santor, Janusz Józefowicz, Jacek Cygan, Marek Sierocki.

W maju Program 1 PR S.A. ogłosił także plebiscyt „80 na 80”, w którym słuchacze za pośrednictwem telefonów, e-maili i strony internetowej wybierają 80 największych przebojów na 80-lecie Polskiego Radia. Wyniki zostaną ogłoszone pod koniec miesiąca.

Opinie artystów na temat akcji Programu 1 Polskiego Radia:

Grzegorz Turnau: „Bardzo się cieszę, że w maju polska piosenka jest na szczególnych prawach w Programie 1 Polskiego Radia.”

Janusz Radek: „Program 1 nie jest stacją, która formatuje się „na zachód”, ale przede wszystkim na to, co drzemie w sercach Polaków”.

Andrzej Poniedzielski: „Bardzo to chwalebna akcja: po pierwsze wspieramy polskich twórców, po drugie ta piosenka – nasza, polska – będzie się różniła od innych. W polskiej piosence równie ważny jest tekst jak i muzyka. Gratuluję pomysłu.”

Marian Opania: „Jestem zwolennikiem Polskiego Radia. I jestem niezmiernie szczęśliwy, że Program 1 również promuje nas – artystów piosenki.

Anna Dymna: „Ja kocham polską piosenkę. Ona mi towarzyszy od urodzenia. Dlatego jeśli przez miesiąc będę mogła słuchać najpiękniejszych polskich piosenek – będę szczęśliwa.”

Agnieszka Fatyga: „Polacy nie gęsi i swe piosenki mają. Bardzo podoba mi się ta inicjatywa - tak trzymajcie”.

Edyta Geppert: „Polskie piosenki, polscy wykonawcy w Pierwszym Programie Polskiego Radia to pomysł pierwszorzędny”.

Edyta Jungowska: „W tym zalewie – też i dobrej - zachodniej muzyki trzeba dbać o to, by promować naszą polską kulturę”.

Jan Peszek: „Tej idei trzeba przyklasnąć”.

Artur Barciś: „Absolutnie popieram.”

Anna Maria Jopek: „Jestem absolutnie za – za tym, by promować polską piosenkę. Dla nas – polskich wykonawców to jest bardzo ważne.”

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: ZAiKS gratuluje Polskiemu Radiu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl