SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

ZAIKS i Polskie Radio nagrodzą scenariusz słuchowiska historycznego

ZAiKS i Teatr Polskiego Radia organizują konkurs na scenariusz słuchowiska pod nazwą „Znajdź historie/ę”.

Konkurs został ogłoszony z okazji jubileuszu 100-lecia istnienia Stowarzyszenia Autorów ZAiKS i 90-tej rocznicy nadania pierwszego oryginalnego polskiego słuchowiska przez Polskie Radio.

Organizatorzy „Znajdź historie/ę” czekają na słuchowiska o szeroko rozumianej tematyce współczesnej, odwołujące się do wydarzeń historycznych lub inspirowane faktami albo dokumentami historycznymi.

- Liczymy na słuchowiska niebanalne, a nawet nowatorskie, tak w treści, jak i w formie, uwzględniające specyfikę radiowych środków wyrazu - wyjaśnia Michał Komar, wiceprezes Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.

- Oczekujemy na teksty, w których jak w stendhalowskim lusterku odbija się otaczający nas świat i losy ludzi, którzy z czułością i wrażliwością na niego patrzą. Dla nas liczy się przede wszystkim język opowieści, ponieważ teatr radiowy był i jest „domem słowa - podkreśla Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia.

Na laureatów czekają nagrody pieniężne: 10 tys. zł (I nagroda), 8 tys. zł (II nagroda) i 5 tys. zł (III nagroda). Dodatkowo Stowarzyszenie Autorów ZAiKS przyzna nagrodę specjalną za debiut radiowy w wysokości 5 tys. zł.

Zgłoszenia można nadsyłać do 15 stycznia 2019 r., a rozstrzygnięcie nastąpi 15 lutego 2019 roku.

Dołącz do dyskusji: ZAIKS i Polskie Radio nagrodzą scenariusz słuchowiska historycznego

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
everyman
proszę o podanie regulaminu konkursu
henpress@interia.pl
odpowiedź