SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zakaz handlu w niedzielę - Yanosik i Biedronka przetestowali innowacyjne rozwiązanie

Yanosik i Biedronka na terenie całego kraju przeprowadzili testy innowacyjnego rozwiązania, które może odmienić handlową rzeczywistość w Polsce. Kierowcy korzystający z aplikacji Yanosik w trybie nawigacji byli lepiej poinformowani o lokalizacji sklepów sieci Biedronka oraz dowiedzieli się w jakich godzinach mijane placówki były dostępne dla klientów. Takie rozwiązanie może pomóc odnaleźć się kierowcom w obecnym chaosie związanym z zakazem handlu w niedziele. W jaki sposób?

Article

– Aplikacja Yanosik to jeden z najpopularniejszych komunikatorów dla kierowców w Polsce. Średnio z naszego systemu korzysta 1,5 mln użytkowników miesięcznie. Tak duża społeczność zgromadzona za pośrednictwem m.in. aplikacji, to dobre narzędzie do publikowania różnego rodzaju treści. W przypadku współpracy z siecią Biedronka to także spore ułatwienie dla kierowców, którzy w wygodny sposób mogli sprawdzić w jakich godzinach otwarty jest sklep oraz czy jest czynny w nadchodzącą niedzielę – komentuje Jan Semmler, Yanosik.

Co należało zrobić? Wystarczyło mieć włączoną aplikację Yanosik w trybie nawigacji. Przejeżdżając obok sklepu Biedronka biorącego udział w testach wyświetlała się ikona na mapie oraz miniatura w prawym górnym rogu ekranu. Po kliknięciu w jedną z nich pokazywały się informacje o odległości do sklepu i godzinach jego otwarcia w poszczególne dni tygodnia. Dodatkowo widoczny był przycisk pozwalający na uruchomienie nawigacji. Kierowca mógł zatem nie tylko dowiedzieć się o dostępności sklepów, ale także sprawnie dotrzeć do celu.


 
– W związku z wprowadzeniem zakazu handlu w wybrane niedziele, panuje duże zamieszanie wśród konsumentów. Między innymi dlatego postanowiliśmy wprowadzić rozwiązanie, które usprawni informowanie klientów o zamknięciu sklepów. W badaniach brało udział około 700 sklepów Biedronka z całej Polski. Testy trwały do końca sierpnia 2018 roku, jednak nie wykluczamy kontynuacji współpracy o kolejne miesiące, a nawet lata, już z gotowym narzędziem informującym kierowców – komentuje Patrycja Pilarz, Jeronimo Martins.

Dołącz do dyskusji: Zakaz handlu w niedzielę - Yanosik i Biedronka przetestowali innowacyjne rozwiązanie

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ryjek
No i spoko, przy tak małej ilości stacji dla klientów to dobrze, że yanosik poinformuje, będzie można się przed wjazdem na autostradę zaopatrzyć w prowiant :D
odpowiedź
User
damian
biedronka i Yanosik, sprawdze czy moja biedra jest w apce
odpowiedź