SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zakupy spożywcze z dostawą w kwadrans. Jokr wchodzi do Polski

Jokr - wspierany przez SoftBank, Tiger Global, HV Capital oraz polski fundusz Market One Capital - uruchamia globalną platformę umożliwiającą zakupy online z dostawą w czasie do 15 minut. Usługa ma się pojawić na początek w Warszawie.

Article

Jokr, aplikacja mobilna do zakupów online z błyskawiczną dostawą, rozpoczyna działalność w wybranych miastach Europy, Stanów Zjednoczonych i Ameryki Łacińskiej. Jednym z pierwszych miejsc, w których zadebiutuje, jest Warszawa.

- Jest to raczej sytuacja wyjątkowa. Zazwyczaj polski rynek jest dla globalnych graczy ważny, ale nie priorytetowy, co oznacza, że po sukcesie w innych krajach Polska wchodzi do gry z kilkuletnim opóźnieniem. Tym razem powstaje startup, wspierany przez największe globalne fundusze VC, i Polska jest na pierwszej linii frontu - zauważa Marcin Kurek, współtwórca funduszu VC Market One Capital.

Jokr tworzy sieć lokalnych “darkstores” czyli miejskich magazynów zlokalizowanych w wybranych dzielnicach - dzięki którym jest w stanie dostarczać zamówienia w ciągu 15 minut. Aplikacja dostosowuje oferty poszczególnych “darkstores” do potrzeb konkretnej społeczności lokalnej.

Platforma na bieżąco analizuje dane zakupowe, dzięki czemu oferta produktowa staje się coraz bardziej dopasowana do potrzeb konsumentów mieszkających na danym obszarze. Takie podejście otwiera też drogę dla lokalnych sprzedawców i producentów, pozwalając im sprzedawać swoje towary za pośrednictwem platformy.

Jokr w Polsce

W Polsce Jokr rekrutuje już zespół. Poszukiwany jest m.in. general manager.

- Mamy wszystkie atuty by szybko zdobywać polski rynek. Zbudowaliśmy już silny i kompetentny zespół, w którego DNA jest sprawna egzekucja. W ciągu najbliższych miesięcy chcemy zatrudnić kolejne kilkadziesiąt osób - z którymi wspólnie zmienimy zasady gry w zakresie błyskawicznych dostaw online w Polsce - podkreśla Piotr Lagowski, co-founder Jokr.

Jokr z globalnymi planami ekspansji

Platforma Jokr została założona przez Ralfa Wenzla, byłego członka zarządu SoftBank i Delivery Hero oraz twórcę firmy Foodpanda, którego wspiera doświadczony zespół zarządzający.

Wśród współzałożycieli platformy jest Piotr Lagowski, który odpowiada za rozwój firmy w Europie Centralnej i Afryce. Wcześniej budował i rozwijał takie firmy jak Foodpanda (Delivery Hero), Quandoo czy WeWork.

Jokr działa już w Mexico City (Meksyk), Limie (Peru) i São Paolo (Brazylia). W planach jest szybka ekspansja, m.in. w Nowym Jorku (USA), Bogocie (Kolumbia), a także w kolejnych miastach Europy i Ameryki Łacińskiej.

W Jokr inwestuje m.in.  HV Capital, inwestor ponad 200 firm, w tym m.in Zalando, Delivery Hero, Westwing czy Flixbus. Kolejny to Tiger Global, który wsparł setki spółek w ponad 30 krajach - m.in. w Facebook, LinkedIn, Spotify, Stripe, czy też polski Pracuj.pl.

Wśród inwestorów znalazł się także południowo-amerykański oddział Softbanku, czyli największy fundusz VC na świecie, w którego portfolio znajdują się m.in. Alibaba, Uber, TikTok, Nvidia czy Tier Mobility. Do znamienitego grona inwestorów wspierających projekt dołączył również polski fundusz VC Market One Capital (MOC), który zainwestował m.in. w Tier Mobility, Packhelp, Genially a wcześniej w Docplanner czy Brainly.

Dołącz do dyskusji: Zakupy spożywcze z dostawą w kwadrans. Jokr wchodzi do Polski

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jokr Lisek
Już jest u nas Lisek, który dostarcza w 10 minut. Dostawa 2,99 zł lub za darmo powyżej 50 zł. Problem polega na tym, że Lisek ograniczył się tylko do Wilanowa, a domyślam się, że Jokr wejdzie szerzej :)
odpowiedź
User
dr
„zbudowaliśmy już silny i kompetentny zespół, w którego DNA jest sprawna egzekucja” - czyli zatrudnili katów?
odpowiedź
User
Joker
Już jest u nas Lisek, który dostarcza w 10 minut. Dostawa 2,99 zł lub za darmo powyżej 50 zł. Problem polega na tym, że Lisek ograniczył się tylko do Wilanowa, a domyślam się, że Jokr wejdzie szerzej
Chyba byl, ale zdechl.
odpowiedź