SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zalando uruchomi w Polsce międzynarodowe centrum logistyczne, zatrudni tysiąc osób

Internetowy sklep odzieżowy Zalando w sierpniu rozpocznie w Gryfinie pod Szczecinem budowę swojego międzynarodowego centrum logistycznego. Centrum ma rozpocząć działalność za rok, będzie w nim pracować około tysiąca osób.

Article

- Rynek e-commerce w Polsce rozwija się niezwykle dynamicznie. Oprócz strategicznej lokalizacji, dostępnej infrastruktury, kadry potencjalnych pracowników oraz kosztów, konkurencyjność polskiego e-handlu była czynnikiem decydującym o lokalizacji nowego centrum logistycznego - uzasadnia David Schröder, starszy wiceprezes ds. operacji w Zalando. - Dodatkowo sprawna współpraca z przedstawicielami regionu, zwłaszcza z prezydentem Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, marszałkiem województwa zachodniopomorskiego oraz zastępcą burmistrza Gryfina, ułatwiła podjąć nam decyzję - dodał.

Centrum logistyczne w Gryfinie pod Szczecinem zostanie zbudowane we współpracy z firmą Goodman, będzie mieć powierzchnię 130 tys. metrów kwadratowych. Ma zostać oddane do użytku pod koniec lata 2017 roku. Zalando będzie współpracowało z dostawcą usług logistycznych Fiege, który zatrudni w centrum około tysiąca osób. Szczegóły dotyczące budowy i rekrutacji pracowników zostaną podane w najbliższych miesiącach.

- Inwestycja Zalando stworzy wiele nowych miejsc pracy w Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że inwestycja będzie zrealizowana w Gryfinie, w województwie zachodniopomorskim, bo tu stopa bezrobocia nadal jest wysoka. Jedno nowe miejsce pracy w KSSSE wygeneruje kolejne nowe miejsca pracy w otoczeniu gospodarczym. Tak popularna w całej Europie firma pomoże w rozwoju podstrefy KSSSE w Gryfinie i zachęci dalszych przedsiębiorców do inwestowania - przekonuje Krzysztof Kielec, prezes Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Pierwsze międzynarodowe centrum logistyczne Zalando zostało otwarte w grudniu ub.r. we włoskiej miejscowości Stradelli. Firma rozpoczęła też budowę swojego czwartego centrum logistycznego w Niemczech oraz magazynu pod Paryżem (zostanie oddany do użytku w przyszłym roku) mającego obsługiwać głównie rynek francuski.

- Miesięcznie dostarczamy kilka milionów przesyłek do naszych klientów w 15 krajach w Europie. W ciągu ostatniego roku Zalando zyskało aż 3 miliony nowych klientów. W odpowiedzi na tak intensywny wzrost, wzmacniamy naszą europejską sieć logistyczną - komentuje David Schröder.

Zalando to kolejna platforma handlu internetowego, która będzie mieć międzynarodowe centrum logistyczne w Polsce. Jesienią 2014 roku swoje centra pod Poznaniem i Wrocławiem uruchomił Amazon, niedawno prowadził kampanię reklamową zachęcającą absolwentów uczelni wyższych do pracy tam.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zalando uruchomi w Polsce międzynarodowe centrum logistyczne, zatrudni tysiąc osób

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
jarek ostaszewski
Kolejny Amazon... dotacje i ulgi na miejsca pracy i po kilku miesiącach ludzie won i automatyka do roboty.
17 8
odpowiedź
User
marek jaśniak
Plus mega niskie stawki
16 8
odpowiedź
User
jarosław zalewski
Wiadomo, że w Polsce podatki, wynagrodzenia i ochrona praw pracowników to kpina, więc przyciągamy jak magnes biznesy oparte o nisko płatną pracę fizyczną. Z takiej inwestycji możemy się cieszyć pod warunkiem, że inwestor będzie płacił należyty podatek, a pracownicy będą mieli należyte wynagrodzenia oraz ochronę swoich praw. Tak nie jest, więc nie ma się z czego cieszyć.
13 8
odpowiedź
User
marketer
Cieszyć się możemy jak jakaś duża korporacja utworzy u nas centrum innowacji i nowych projektów, a nie kolejny magazyn wysyłkowy....
9 8
odpowiedź
User
Adam
1000 czy togo 950 umów śmieciowych ?
9 8
odpowiedź