SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zaległości płatnicze Polaków wzrosły do 16,8 mld zł

Kwota przeterminowanych zobowiązań Polaków wyniosła 16,78 mld zł na koniec lutego i w ciągu trzech ostatnich miesięcy wzrosła o 17%. Problemy ze spłatą zobowiązań ma 1,72 mln osób, wynika z najnowszej edycji raportu InfoDług, opublikowanego przez InfoMonitor Biuro Informacji Gospodarczej.

"W ciągu ostatniego roku niespłacane zadłużenie wzrosło o 95%, podczas gdy rok wcześniej wzrost ten wyniósł niespełna 40%" - podano w raporcie.

W lutym 2009 r. kwota zaległych płatności wyniosła 8,59 mld zł.

Liczba osób, które mają problem z terminowym regulowaniem należności wzrosła w ciągu ostatnich trzech miesięcy o 102 418, czyli o 6,3% do 1,72 mln.

"Najnowsze dane zawarte w raporcie InfoDług potwierdzają niepokojący trend regularnie zwiększającego się zadłużania Polaków. BIG InfoMonitor od sierpnia 2007 roku prowadzi stały monitoring zaległych płatności Po raz pierwszy dane w raporcie wskazują na tak wysoki kwartalny wzrost łącznej kwoty zadłużenia" - powiedział prezes InfoMonitora Mariusz Hildebrand, cytowany w komunikacie.

Średnia kwota zaległego zadłużenia w lutym 2010 r. wyniosła 9715 zł, co oznacza, że w ostatnim kwartale wzrosła o 906 zł czyli 10,28%.

Dołącz do dyskusji: Zaległości płatnicze Polaków wzrosły do 16,8 mld zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl