SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Założyciele Red8 odeszli z agencji i założyli nową - VerdeAgency

Założyciele agencji Red8: Adam Niesłuchowski, Piotr Potorski, Jerzy Przeździecki i Jarosław Król po 22 latach rozstali się z firmą. Trzej ostatni założyli właśnie nową agencję reklamową VerdeAgency.

Adam Niesłuchowski, Piotr Potorski, Jerzy Przeździecki i Jarosław Król założyli agencję Red8 22 lata temu. Wiele lat byłą niezależną firmą, a od kilku działała jako część grupy reklamowej dentsu - w 2018 roku sfinalizowano jej zakup.

- Nasza misja związana z integracją Red8 w ramach struktury dentsu dobiegła końca. Teraz wizja dalszego rozwoju agencji musi być częścią wizji rozwoju całej struktury dentsu. Udało nam się osiągnąć cele, które były określone w procesie przejęcia – istotnie wzmocniliśmy kompetencje dentsu w zakresie strategii marki oraz kreacji ATL – mówi Piotr Potorski.

W ostatnim czasie pełnił rolę growth officera i client portfolio officera w dentsu. Jerzy Przeździecki był tam creative directorem i TSL directorem, Jarosław Król – commercial & compliance partnerem, a Adam Niesłuchowski – enterprise development officerem. Ten ostatni zdecydował się odejść z branży reklamowej i skupić na rozwoju innych przedsięwzięć. 

Nowa agencja reklamowa VerdeAgency

Piotr Potorski, Jerzy Przeździecki i Jarosław Król założyli właśnie agencję reklamową VerdeAgency. Firma ta ma “przejąć to, co najlepsze z historii i doświadczenia Red8, oferując świeże podejście do strategii, kreacji i komunikacji”. Zaznaczają, że VerdeAgency nie ma być jednak kopią Red8.

- Po pierwsze, swoje doświadczenie zamierzają połączyć z pomysłami i odwagą przedstawicieli generacji Z (przede wszystkim w strategii i kreacji). Po drugie, planują istotnie wychodzić poza standardowe ścieżki działań tzw. 360. Stawiają na branded content oraz unikatowe doświadczenia dla konsumenta bazujące na rozwiązaniach AI i XR - czytamy w komunikacie.

Dołącz do dyskusji: Założyciele Red8 odeszli z agencji i założyli nową - VerdeAgency

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Paralaksa
Cytat komentarza z artykułu z 2018:

"Nie da sie wygrywac przetargow wlasnymi kompetencjami to trzeba kupic agencje, ktora to potrafi :) Po 3 latach okresu przejsciowego cala kadra managerska ucieknie tak jak to bylo z Socializerem :) Wyrazy wspolczucia dla ludzi z Red8. P[...]"
3 0
odpowiedź
User
...
Cytat komentarza z artykułu z 2018:

"Nie da sie wygrywac przetargow wlasnymi kompetencjami to trzeba kupic agencje, ktora to potrafi :) Po 3 latach okresu przejsciowego cala kadra managerska ucieknie tak jak to bylo z Socializerem :) Wyrazy wspolczucia dla ludzi z Red8. P[...]"


Jedni raportują wzrost. Drudzy inkasują kasę. Business as usual. Nothing to see here.
0 0
odpowiedź