SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zamieszanie w liniach LOT, prezes Sebastian Mikosz zrezygnował

Rada nadzorcza narodowego przewoźnika lotniczego PLL Lot podjęła decyzję o oddelegowaniu z jej składu Zbigniewa Mazura do pełnienia czynności prezesa zarządu spółki po rezygnacji Sebastiana Mikosza, poinformował Lot w środę.

Zamieszanie w liniach LOT, prezes Sebastian Mikosz zrezygnował

„W związku z rezygnacją Sebastiana Mikosza ze stanowiska prezesa zarządu spółki, rada nadzorcza PLL Lot SA podjęła decyzję o oddelegowaniu ze składu rady nadzorczej Zbigniewa Mazura do pełnienia czynności prezesa zarządu" – czytamy w komunikacie.

 Rada nadzorcza podała, że wszczęła postępowania kwalifikacyjne na stanowiska prezesa zarządu oraz członka zarządu ds. finansowo–ekonomicznych spółki.

Ostatnio Lot informował, że zanotował po siedmiu miesiącach 2010 roku stratę netto w wysokości 64 mln zł, a strata operacyjna obniżyła się do 35 mln zł

Lot podał wtedy, że wyniki za pierwszych 7 miesięcy bieżącego roku są o prawie 60 mln zł lepsze niż w roku ubiegłym.

Spółka poinformowała, że od początku roku przewiozła prawie 2,5 mln pasażerów (2 mln 499 tysięcy), co oznacza nie tylko prawie 12-procentowy wzrost w stosunku do ubiegłego roku, ale również osiągnięcie wyniku przewozowego lepszego niż ten sprzed kryzysu w branży lotniczej z 2008 roku (o 5 proc.).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zamieszanie w liniach LOT, prezes Sebastian Mikosz zrezygnował

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl